Автострахування доводить страхові компанії до зубожіння

Лідери роздрібного ринку страхування зазнають багатомільйонних збитків через надмірне захоплення "моторними ризиками".

Компанії-лідери роздрібного ринку страхування 2008 рік закінчили зі збитками. Серйозні балансові збитки продемонстрували такі великі страховики, як "PZU Україна", "Провідна", "Універсальна", "Allianz Україна", "Інго Україна", "Вексель", "Інвестсервіс".

Експерти називають це розплатою за надмірне захоплення "моторними ризиками" (поліси КАСКО і ОСАГВ) і розширення регіональної мережі. "Великі збитки - це, швидше за все, результат безумного нарощування в портфелях частки автострахування, а також неправильної тарифної політики", - вважає заступник гендиректора СТ "Іллічівське" Юрій Волосюк.

Представники страхових компаній, що показали балансові збитки, не заперечують, що на це вплинуло стрімке зростання їхнього бізнесу як у 2008 році, так і раніше. "Мінус 51,99 мільйона гривень - це нерозподілений прибуток (збиток) по балансу наростаючим підсумком за станом на 31 грудня 2008 року, а сам збиток компанії за 2008 рік склав 76,8 мільйона гривень", - повідомила директор фінансового департаменту СК "Універсальна" Тетяна Кохан.

За її словами, однією з головних причин такої ситуації є розвиток мережі "Універсальної" - торік було відкрито близько 40 регіональних відділень, також були створені регіональні центри врегулювання збитків.

«За результатами діяльності в 2008 році наша компанія отримала прибуток у розмірі 237 тисяч гривень. А нерозподілений збиток, відображений у звітності за 2008 рік, виник внаслідок того, що ще 2007 року компанія дуже активно розгортала регіональну мережу", - пояснила заступник голови правління СК "Провідна" Наталія Кривець.

За словами заступника голови правління "PZU Україна" по врегулюванню збитків Томаша Тарковського, збитки - це нормальна ситуація для компанії, яка не приховує свого фінансового стану. За умови, що її підтримують акціонери.

"Це нормально. І наш акціонер, придбавши компанію в Україні, закладав такі збитки. Тарифи (зокрема ОСАГВ) в Україні збиткові, комісійні високі, страхові випадки часті. Але всі інвестори вважають, що цей ринок потенційно настільки великий, що працювати тут в майбутньому буде вигідно. Тому готові підтримувати", - говорить страховик. За його словами, незважаючи на збитки, з виплатою відшкодувань проблем в компанії немає.

Читайте також:

Українці пересідають на машини з перебитими номерами

Дорогосказ: українські дороги руйнують вантажівки та погода

З українських доріг приберуть знак "40"

"Візир" робить з ДАІшників імпотентів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: