Кава рекордно подорожчала

Вартість кави на торгах в Нью-Йорку піднялася до максимальної відмітки більш ніж за півроку у зв'язку з скорочення експорту з Бразилії.

Вартість кави на торгах в Нью-Йорку у п'ятницю піднялася до максимальної відмітки більш ніж за півроку у зв'язку з скорочення експорту з Бразилії через низький рівень урожаю.

Поставки з Бразилії, яка є найбільшим світовим виробником кави, в перший тиждень серпня знизилися на 8,9% щодо аналогічного періоду минулого місяця.

Кава
Вартість кави продовжує зростати (Фото: ko-fe.com)
Котирування ф'ючерсів на каві з поставкою у вересні на New York Board of Trade виросли в останній робочий день минулого тижня на 1,1 центи (0,9%) - до |DOLLAR|1,206 за фунт. В ході торгів вартість контрактів досягала |DOLLAR|1,21 за фунт - найвищого рівня з 18 січня. За останній рік зростання ціни складає 10%.

За оцінкою Міжнародної організації кави, світове виробництво кави в наступному сільськогосподарському році, який почнеться в жовтні, зменшиться на 7,8%, в основному через скорочення випуску в Бразилії на 24%.

Це обумовлено тим, що кавові дерева в Бразилії знаходяться в періоді низької врожайності дворічного циклу.

В той же час багато експертів не чекають подальшого підвищення вартості кави у зв'язку з ситуацією, що склалася на кредитних ринках.

Побоювання, що криза ліквідності уповільнить економічне зростання в США, примушують інвесторів продавати сировинні контракти для покриття збитків на інших ринках.

"Є дуже великі побоювання. Люди, що втрачають гроші на акціях, забирають засоби з сировини для покриття збитків і вкладають їх в безпечні активи", - заявив старший ринковий аналітик і брокер Lind-Waldock Грег Перлін.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: