Кава в мобільних кав'ярнях може подорожчати вже цієї осені
Кав'ярні на колесах візьмуть під контроль.

Київська влада має намір взяти під контроль кав'ярні на колесах. Тепер підприємці повинні будуть отримувати на свої фургони купу дозволів і сплачувати пайовий внесок.
Читайте також: В Україні через митні нововведення можуть злетіти ціни на каву і овочі
На сьогоднішній день, незважаючи на те, що кав'ярні стоять на кожному розі, правил для них не існує. Розібратися з автомобільними кав'ярнями вирішили після вибуху такої машини на Подолі.
"Експертиза показала, що пожежа сталася не через конкурентні розбірки, як гадали раніше, а через коротке замикання", - розповів "Вестям" власник згорілої точки Віталій.
Варто зазначити, що така пожежа не поодинокий випадок. У цьому році в центрі згоріли ще дві мобільні кав'ярні, ніхто не постраждав, однак у мерії вважають, що машини з напоями повинні проходити раз на рік техогляд, а якщо в них газовий балон, то господар зобов'язаний вміти з ним поводитися. "Вже на найближчу сесію Київради буде винесено питання про затвердження порядку торгівлі з автомагазинів і автокафе. Головна мета - забезпечити безпеку киян", - повідомила директор Департаменту підприємництва КМДА Людмила Денисюк.
У випадку, якщо правила затвердять, то вже цієї осені вони можуть вступити в силу і влетіти підприємцям в копієчку - як мінімум в 10 тис. грн, однак торговці не проти таких новацій.
"Підприємці готові піти на такі витрати, якщо припиняться незаконні побори і тиск з боку міліції та чиновників мерії. Багато власників кав'ярень і раніше витрачали приблизно такі ж гроші, тільки все це йшло на хабарі", - сказав заступник голови правління Асоціації мобільних кав'ярень Олексій Бусаєв.
"За те, щоб одна автокав'ярня могла стояти в не дуже людному місці, на околиці, підприємець платить міліції $ 100 в місяць, в центрі сума хабара сягає $ 500 в місяць за машину", - повідомив один із власників декількох мобільних кав'ярень у Києві. Проте в міліції цей факт заперечують. "Якщо міліціонер бере хабар, то нехай підприємець пише на нього заяву в прокуратуру", - зазначив начальник прес-служби столичної міліції Ігор Михалко.
В Асоціації мобільних кав'ярень прогнозують, що якщо всі ці плани реалізують, то кількість кав'ярень на вулицях Києва не тільки не зменшиться, а може, навіть і збільшиться. А ось ціни на каву, можливо, виростуть в середньому на 2 грн за склянку. Якщо зараз ціна на еспресо 6 грн, то вже восени може стати 8 грн, а замість латте 12 коштуватиме 14 грн. Торговці пояснюють це тим, що тепер ще доведеться домовлятися з ДАІ.
"Раніше ДАІ до нас не мало ніякого відношення. Тепер же вони повинні нам видавати дозвіл на стоянку в певному місці. Причому безкоштовно. Багато хто побоюється, що це буде не зовсім безкоштовно, а за певну суму. Наприклад, за те, щоб поставити машину в центрі, а не на околиці, будуть боротися кілька охочих", - говорить Бусаєв.
За словами підприємців, найскромніший дохід у непрестижному місці становить 200 грн в день, а в центрі - 500 грн. У той же час, торговці кажуть, що, можливо, ціни залишать колишніми, адже в цьому бізнесі дуже велика конкуренція.