Казахстан першим в СНД вийде з кризи

Зниження показника розвитку економіки Казахстану в першому півріччі досягло дна, і його траєкторія виходить у стадію відновлення.

У вівторок уряд Казахстану оголосив про приріст ВВП на 1,4% у червні у порівнянні з тим же місяцем минулого року. Це може стати початком хвилі економічного відновлення у країнах СНД.

"У червні відзначений позитивний ріст економіки в 1,4% по відношенню до червня минулого року. Зниження показника розвитку економіки Казахстану в першому півріччі досягло дна, і його траєкторія виходить у стадію відновлення", - заявив у вівторок міністр економіки та бюджетного планування Казахстану Бахит Султанов. За його словами, уряд Казахстану поставив в якості головного завдання до кінця року збільшити темпи зростання ВВП країни в третьому та четвертому кварталах до 2%.

У свою чергу, прем'єр-міністр Казахстану Карим Масимов високо оцінив результати проведеної в лютому девальвації національної валюти, назвавши її найуспішнішою на пострадянському просторі. Нагадаємо, що лютнева одномоментна девальвація знецінила казахський тенге з 120 до 150 тенге за долар.

Втім, за результатами першого півріччя Казахстан все ще знаходився в групі найбільш постраждалих від кризи країн Співдружності. За даними Статкомітета СНД, казахський ВВП в січні-червні 2009 року був нижче торішнього показника на 4,1%.

Для України падіння ВВП у першому кварталі склало 20,3%, а у другому кварталі - за попередніми даними - 18%.

"Мабуть, Казахстан дійсно одним з перших на пострадянському просторі почне виходити з рецесії", - вважає головний економіст "Відкриття" Данила Левченко. Однак не всі російські експерти згодні, що криза в Казахстані вже подолана", - говорить керуючий директор компанії "Еверест Ессет Менеджмент" Костянтин Демченко. Зокрема, за даними Bloomberg, ВВП Казахстану з початку року знизився на 2,3%, виробництво товарів знизилося на 3,3, а обсяг послуг - на 0,3%.

"Якщо зростання в Казахстані дійсно відновиться, то найбільш важливим фактором для цього можна вважати більш ранній початок кризи, а не успішну девальвацію. Казахстан раніше решти країн СНД увійшов в кризу, фактично вже в третьому кварталі 2007 року, коли зійшли нанівець його зовнішні запозичення . До кінця 2008 року, коли Росія увійшла в кризовий пік, Казахстан вже встиг багато в чому адаптуватися. У зв'язку з цим в Казахстані раніше почали впроваджуватися і антикризові заходи ", - вважає начальник відділу економічного аналізу Євразійського банку розвитку Євген Винокуров.

Читайте також:

Економіка України вийшла з режиму вільного падіння

Через кризу українці забрали з банків 90 мільярдів

Україні вдалось уникнути дефолту

Сорос вважає, що криза закінчилася

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: