Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Казахстан рекомендує перевізникам товарів з України оминати стороною Росію

Профільне міністерство запропонувало альтернативні маршрути.

Перевізникам, які доставляють товари з України до Казахстану, рекомендують оминати територію Росії та користуватися з 1 липня альтернативними маршрутами.

Міністерство з інвестицій та розвитку Казахстану пропонує два маршрути: 1) через Грузію, Азербайджан і по Каспію на Актау; 2) через Туреччину, Іран, Туркменістан та Узбекистан.

"На сьогоднішній день через поромний комплекс порту Актау щомісяця обробляється близько 500 вагонів і тисяча вантажівок. З урахуванням очікуваних додаткових обсягів порт Актау має можливість перевалки додаткових вантажів, що прямують з України", – ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, півроку тому, із 1 січня 2016-го, перестала діяти зона вільної торгівлі між Україною та Росією. Відповідний указ підписав президент РФ Володимир Путін, як "помсту" за впровадження економічної частини угоди про асоціацію України з Євросоюзом. Спочатку Росія взагалі заборонила транзит українських товарів своєю територією. Вантажі поїхали в обхід – через Білорусь. Потім Москва розблокувала шлях, дозволивши українським фурам до 1 липня заїжджати на територію РФ виключно через Білорусь за умови застосування до вантажних відсіків засобів ідентифікації (пломб), в тому числі тих, що функціонують на основі технології глобальної навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС.

Залиште свій коментар

Вибір редакції