Казну поповнять на мільярд за рахунок оподаткування депозитів

Мінфін розраховує отримати трохи менше мільярда гривень за рахунок введення 5-відсоткового податку на прибутки від депозитів фізичних осіб, який є у проекті Податкового кодексу.

Міністерств фінансів розраховує залучити до державного бюджету близько 800-900 мільйонів гривень за рахунок введення 5-відсоткового податку на прибутки від депозитів фізичних осіб.

"Якщо взяти, скажімо, через останні три роки, це має бути 800-900 млн. гривень - не більше 1 млрд. гривень", - заявила заступник міністра фінансів Тетяна Єфименко.

Вона зазначила, що ця сума залежить від обсягу депозитної бази і курсу гривні.

Єфименко наголосила, що оподаткування депозитів існує в більшості європейських країн: так, у Латвії ставка податку з доходів від депозитних вкладів становить 10%, в Угорщині - 20%, в Італії - 27%.

Єврокомісія рекомендує країнам Євросоюзу з 2011 року обкладати доходи нерезидентів від депозитів за ставкою 35%.

За словами Єфименко, передбачена проектом Податкового кодексу норма про оподаткування депозитів, яка набуде чинності 1 січня 2013 року, відповідає українським реаліям.

"Це нормальне податкове навантаження, це навантаження, що відповідає нашим українським реаліям і буде сприйняте суспільством", - сказала вона.

Нагадаємо, 9 червня Кабінет міністрів запропонував Верховній раді схвалити проект Податкового кодексу. Очкується, що документ буде затверджено до кінця сесії - 9 липня.

Читайте також:

В Адміністрації Януковича виступили за оподаткування депозитів

Новий Податковий кодекс передбачає 5-річні податкові канікули

Українські банки зафіксували приток депозитів

Янукович доручив НБУ забезпечити дешеві кредити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: