Кефір, сметана й масло сильно дорожчають

Кисломолочні продукти в України дорожчають ледь не кожного дня.

Молоко і морозиво збільшують шанси завагітніти
Архів
Ціни на кисломолочні продукти в Україні зростають щодня. 

6 гривень за літр кефіру, 5 за пакет сметани, і до 7 гривень – за пачку масла: ціни на кисло-молочні продукти в Україні зростають щодня.

На це є об’єктивні причини: дорога сировина, але дуже часто, виробник зловживає торгівельними накрутками. У результаті, хтось сидить на голодній пайці, у той час, як інші знімають вершки. 

Пакетик молока. Його вміст 205 грамів. Призначений для пиття усіх вікових категорій і особливо для дітей. Це кінцевий продукт який можна придбати у магазині. Про різницю в ціні молока від корови і до прилавка ще попереду.

Дійна теличка Дульфія – гордість ферми в селі Іванівка поблизу Києва. Втім, вона постійно ризикує втратити лідерство. В потилицю дихають ще чотири сотні конкуренток. Та й нове покоління підростає.

Аби прогодувати таке поголів’я, фермер Віталій Гудзенко сам вирощує корми. Електроенергія, зарплата працівникам усе це закладають у вартість молока. За літр тут правлять 2 гривні 30 копійок. Націнка - 70%. Інакше кажучи - гривня на літр. Втім, відповідальність за стрибок цін тут із себе знімають.

З ферми молоко потрапляє на завод. Тут його стерилізують і збагачують вітамінами. Ось таке герметичне пакування обійдеться споживачам у 16% від вартості кінцевого продукту. З торговими надбавками - строго. 

Для дитячого харчування існує обмеження – 10% рентабельності. Хай там як, а з заводу пакетик на 205 грамів відпускають вже за гуртовою ціною – 1 гривня 98 копійок.

У роздрібній мережі вартість зростає ще на 20%.Сліди піддослідного молока губляться в торговельних центрах, а, інколи, на ринку. Кінцева ціна сягає двох з половиною гривень.

Таким чином, шлях молока від корови до дитини такий:

Собівартість – 1 гривня 30 копійок - за літр;

Роздрібна ціна – 2 гривні 50 копійок за 200 грамів.

Проста арифметика, і результат приголомшує – молоко зросло в ціні в десять разів. До 12,5 гривень за літр.

ВідеоКисломолочні продукти сильно дорожчають

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: