Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Керівництво Нацгвардії проміняло півсотні квартир для військових у центрі Києва на житло на околиці

Командування втратило на "вигідному обміні" приблизно 100 млн гривень.

У Києві військовослужбовці Нацгвардії отримали квартири на околиці столиці замість помешкань на Печерську, вартістю на 100 млн гривень менше.

Про це йдеться у розслідуванні Максима Опанасенка для програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".

За даними журналістів, у 2000-х Нацгвардія передала майже гектар землі на Печерську на території військової частини 2260 на вулиці Євгена Коновальця, 34 під будівництво житлового будинку ЖК "Аристократ", в якому, згідно з договором, військові мали отримати 20% готових квартир та частину паркомісць. Зокрема, забудовник зобов’язався надати 50 квартир площею понад 4 000 квадратних метрів та 30 паркомісць.

Але восени 2016 року, коли забудовник "Укрбуд Девелопмент" вже закінчував зводити будинок, командувач Національної гвардії Юрій Аллеров підписав додаткову угоду, за якою нацгвардійці замість нерухомості на Печерську отримують 65 квартир у ЖК "Оберіг" на околиці міста - в промисловій зоні біля станції метро "Червоний хутір".

Також зазначається, що нині квадратний метр у ЖК "Аристократ" коштує мінімум 43 500 гривень, а вартість паркомісця становить мінімум 650 000 гривень, таким чином загальна вартість квартир, які мала отримати Нацгвардія, становить понад 200 мільйонів гривень. Натомість квадратний метр в ЖК "Оберіг" на момент підписання додаткової угоди про обмін коштував 16 500 гривень, тож загальна вартість 65 квартир, отриманих Нацгвардією, становить менше 100 мільйонів гривень.

Водночас згідно з експертною оцінкою підприємця Аліси Гринчук обмін визнано вигідним для Національної гвардії, адже квартири на околиці виявилися нібито дорожчими за апартаменти в центрі міста.

За даними "Наших грошей", проти Гринчук наразі відкрито два кримінальні провадження, обидва про навмисне заниження вартості об’єктів оцінки.

Своєю чергою відповідальний за розквартирування військовослужбовців НГУ полковник Олександр Ярош пояснив, що обмін житлових комплексів провели через те, що хотіли отримати нерухомість у об’єкті, що вже зданий в експлуатацію, а не в тому, що добудовується.

"Зокрема і те, що квартири, які ми мали, які були спроектовані на Євгена Коновальця, мали дуже великі площі, вони проектувалися для реалізації", - зазначив він, додавши, що третьою причиною стали паркомісця, які Нацгвардія взагалі не має права надавати військовим.

Ща смешное расскажу. Не про Саакашвили. Короч, прямо на Печерске военная часть Нацгвардии отдала застройщику гектар сво...

Опубликовано Денисом Бигусом 6 декабря 2017 г.

Окрім цього журналісти з’ясували, що через кілька місяців після квартирного обміну донька Аллерова Катерина Пустиннікова стала власницею позашляховика Grand Cherokee 2015 року випуску, який коштує приблизно 1,5 мільйона гривень, а також оформила на себе квартиру у новобудові ЖК "Микитська Слобода" приблизно такої ж вартості. Аллеров запевнив, що його донька працювала у фармацевтичній компанії і заробляла 2 000 доларів на місяць.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції