Керівник місії МВФ відзначив, що  Україна робить успіхи

Голова місії МВФ відзначив успіх України у виконанні більшості показників, передбачених програмою "Stand-by".

Керівник місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) Танос Арванітіс відзначив успіх України у виконанні показників, передбачених програмою "Stand-by".

Про це стало відомо у вівторок, 1 лютого, під час зустрічі керівництва Національного банку України (НБУ) з представниками МВФ, повідомила прес-служба НБУ.

Завдання фахівців місії МВФ під час візиту в Україну полягатиме в оцінці виконання Україною параметрів спільної програми та проведенні консультацій за ст. IV статуту МВФ, метою яких є обговорення нагальних проблем та викликів, які стоять перед фінансовими системами всіх без винятку країн-членів МВФ.

Голова НБУ Сергій Арбузов проінформував представників МВФ про виконання Національним банком України параметрів програми "Stand-by", підкресливши виконання НБУ усіх критеріїв, які належать до його компетенції. Крім того, Арбузов відзначив успіхи в досягненні низьких показників рівня інфляції, практичну відсутність її монетарної складової, що належить до сфери впливу НБУ, та висловив задоволення ознаками стабілізації банківського сектору України.

В свою чергу, Арванітіс, підтверджуючи слова Арбузова, відзначив успіх України у виконанні більшості показників, передбачених програмою. Завдяки спільним зусиллям НБУ та уряду України вдалося вперше за багато років досягти показника інфляції на рівні менше 10%. Крім того, МВФ погоджується з оцінками української сторони щодо відновлення стабільності економіки, що відображається, серед іншого, у зростанні вкладів населення в банках, а також поступовому відновленні кредитування.

Під час зустрічі сторони обговорили повний спектр питань, передбачених програмою, а також можливі ризики її невиконання, водночас Арбузов відзначив спільний з МВФ погляд на економічну ситуацію в Україні.

Окрему увагу було приділено необхідності введення в дію законопроектів, які значно підвищать рівень прозорості банківської системи, сприятимуть її зміцненню, а також поліпшать інвестиційний клімат у цій сфері. Незабаром відбудуться зустрічі експертів НБУ та інших установ України з представниками місії МВФ, під час яких буде детально обговорено зазначені питання.

Читайте також:

Уряд каже, що Україна не готова звітувати МВФ

За рік Україна має віддати кредиторам 88 мільярдів

Черговий кредит МВФ профінансує дефіцит держбюджету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: