Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Керівник "Нафтогазу" розповів, які ще рішення має ухвалити арбітраж у справі проти "Газпрому"

"Нафтогаз" хоче передати контракт на транзит російського газу новому оператору.

"Нафтогаз України" сподівається, що Стокгольмський арбітраж ухвалить рішення, яке дозволить йому змінити ряд суттєвих умов договору із російським "Газпромом" щодо транзиту газу територією України.

Про це в ефірі "5 каналу" сказав керівник "Нафтогазу України" Андрій Коболєв.

"Перший аспект - це тарифи на майбутнє. Другий аспект - це можливість для "Нафтогазу" передати контракт на транзит газу новому оператору, тобто завершити процес відділення газотранспортної системи від групи "Нафтогаз". "Газпром" відмовляється це робити, і питання полягає в тому, чи дозволить арбітраж дати "Нафтогазу" таке одностороннє право", - зазначив Коболєв.

Глава "Нафтогазу" також сподівається, що арбітраж стане на сторону України в питанні щодо розблокування віртуальних потоків газу. Це дозволить "Нафтогазу" "вільно розпоряджатися газом, який проходить територією України, не питаючи дозволу в "Газпрому".

Водночас, за словами Коболєва, якщо арбітраж не дозволить "Нафтогазу" змінити контрагента і вписати в контракт з "Газпромом" нового оператора газотранспортної системи, це ускладнить процес залучення європейського оператора до управління українською ГТС.

Водночас Кабмін України відсторонив "Нафтогаз" від переговорів з потенційними європейськими компаніями, які могли б стати партнерами з управління газотранспортною системою.

"На сьогодні "Нафтогаз" виключено з процесу переговорів з іноземними партнерами. Ми не беремо в цьому участі. Зараз це прерогатива уряду, є робоча група, яку очолює пан Кістіон (віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон). На сьогодні я не володію інформацією, наскільки глибоко просунулася робоча група. Чи є конкретні результати? Чи є нові інвестори, які готові щось робити?", - сказав Коболєв.

Нагадаємо, 22 грудня "Нафтогаз" отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на закупівлю газу. Про це пише УНІАН. За інформацією компанії, арбітраж задовольнив усі вимоги української сторони: знизив ціну газу, який купувався у "Газпрому" в другому кварталі 2014 року, на 27,4% - до 352 доларів за тисячу кубометрів; відхилив вимоги російської сторони купувати газ за принципом "бери або плати" на суму 56 млрд доларів. Також арбітраж знизив обсяг газу, який "Нафтогаз" у 2018-2019 роках буде зобов'язаний купувати у "Газпрому", від 52 до 5 млрд кубометрів на рік.

Згідно з транзитним контрактом, який було укладено 2009-го, "Газпром" повинен був транспортувати через Україну 110 млрд кубометрів на рік. Оскільки ця умова не виконувалася, "Нафтогаз" вимагає в суді стягнути з російської компанії 16 млрд доларів. Публікація рішення арбітражу за контрактом на транзит очікується 28 лютого 2018 року.

наслідки рішення по "Газпрому"
Нафтогаз України

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції