Керівник "Укрзалізниці" розповів, коли і за які гроші куплять нові пасажирські вагони

Підприємству відновили кредитну програму на 150 мільйонів доларів.

Протягом найближчих п'яти років "Укрзалізниця" планує на 40% оновити пасажирський рухомий склад, на загальну суму в 100 млрд грн.

"Те, що ми запланували у своїй 5-річній стратегії, - це модернізація, оновлення або придбання 40% пасажирського рухомого складу", - сказав керівник "Укрзалізниці" Войцех Балчун, якого цитує "Укрінформ".

Він нарікає, що протягом останніх 20 років практично не відбувалося оновлення пасажирських потягів і на сьогодні цьому пасажирському рухомому складу вже понад 30 років, а часто доходить і до 40 років.

"По інвестиціях ми запланували інвестиції тільки в рухомий склад більше 100 мільярдів гривень на п'ять років, а загалом інвестиційний план "рухомий склад+інфраструктура" - це 150-160 мільярдів гривень. Але треба розуміти, що це насправді інвестиції для виживання, бо в нас настільки багато затримок і недофінансування, що нам потрібні ці інвестиції, щоб вижити", - наголосив Балчун.

Глава "Укрзалізниці" також розповів, що Європейський банк реконструкції та розвитку в середині літа виділить компанії кредит на суму 150 млн доларів для закупівлі вагонів. Ця програма була відкрита ще 2009 року, проте її "заморозили" через війну на Донбасі та проблеми в економіці країни. Тепер кредитну лінію поновили.

Тим часом "Укрзалізниця" відкриває нові маршрути до країн Європи.

Залиште свій коментар