Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спікери парламентів Польщі, Литви і Латвії підписали листа проти “Північного потоку-2”

Загалом до заклику проти газопроводу приєдналися вже п’ять країн.

У Вільнюсі спікери парламентів Польщі, Литви і Латвії підписали листа проти будівництва газопроводу "Північний потік – 2". Цей лист спрямований до голів парламентів країн Європи. Раніше його підписали Україна та Молдова.

Про це заявив спікер польського Сейму Марек Кухцінський, передає Польське радіо.

ВідеоУкраїна позивається до суду через будівництво газопроводу "Північний потік-2"

У листі йдеться, що будівництво газопроводу поставить в енергетичну залежність країни ЄС від Росії. Автори документу зазначають, що незважаючи на те, що газопровід "Північний потік – 2" представляють як комерційний проект, він насправді є інструментом політики російської держави.

"Один принцип – загальне занепокоєння про безпеку усіх країн Європейського Союзу, а також країн, що перебувають у східній його частині. Ми хочемо співпрацювати з усіма, але хочемо також, аби шанували і турботу про безпеку громадян наших балтійських країн і Польщі. Ми всі разом підтримуємо Україну, яка у ці дні веде тяжку боротьбу за свою Незалежність", - сказав спікер Сейму.

Польща, Литва, Україна, Латвія і Молдова закликали країни ЄС гарантувати, що експлуатація газопроводу “Північний потік – 2” проходитиме згідно з євросоюзними правилами.

За словами Кухцінського, завдяки тому, що документ підписала група країн, їхній голос буде більш чутний.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко запевнив, що будівництво російської газової труби "Північний потік-2" до Європи в обхід України загрожує енергетичній безпеці всього континенту.

"На сьогоднішній день йдеться про енергетичну безпеку світу і цілого континенту, найбільшого ринку в світі. Якщо хтось вважає безпекою, щоб така Росія мала більше 50% постачання газу і в будь-який час могла його перекрити, я думаю, що розуміння крок за кроком, день за днем до європейців приходить. Вони (Європа) перестають сприймати агресію РФ проти України як явище дуже далеке. Я є дуже оптимістичним щодо захисту інтересів України і щодо ефективної та скоординованої позиції щодо будівництва "Північного потоку-2", - наголосив Порошенко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції