Кількість проблемних кредитів до кінця року зросте на половину

Нацбанк оптимістичний у прогнозах щодо кількості проблемних кредитів, а от експерти чекають на нову хвилю неповернення грошей боржниками банків.

У березні питома вага проблемних кредитів у загальному кредитному портфелі банків збільшилася з 2,96% до 3,68%.

Такою є офіційна інформація Національного банку. Експерти вважають ці дані заниженими, називаючи цифри у 18-20%.

Фінансисти в цілому дуже песимістично дивляться на проблему зростання заборгованості по кредитах. На їхню думку, в крашому разі кількість проблемних кредитів до кінця року зросте на 30-35%, в гіршому - на 50%.

Найвищі темпи зростання обсягів проблемних кредитів у березні-квітні були зафіксовані в корпоративному сегменті. За даними фінансистів, на цей момент частка проблемних кредитів у портфелі юридичних осіб склала 20-25%.

Банкіри стверджують, що прохання про продовження виплат частіше подають великі корпорації, ніж представники малого та середнього бізнесу. Як правило, це металургійні підприємства, підприємства хімічної промисловості, автомобілебудування та будівельної галузі.

Щоб ще більше не погіршити ситуацію з неповерненням, банки вкрай рідко вдаються до штрафних санкцій або підвищення ставок.

Що стосується кредитування приватних клієнтів, тут збереглися колишні темпи приросту проблемних кредитів - від 2 до 7% на місяць.

За словами фінансистів, виплачувати кредити, як правило, відмовляються позичальники, які оформили їх нещодавно (6-9 місяців тому) і виплатили лише незначну частину грошей.

Банкіри вважають, що невиплати кредитів фізичними особами пов'язані не з втратою платоспроможності, а з порушенням платіжної дисципліни, оскільки багато платників розраховують на банкрутство банків.

Так, після появи інформації про введення тимчасової адміністрації в тому чи іншому банку, погашення споживчих кредитів знижувалося приблизно на 75-85%.

Експерти також відзначають появу в березні позичальників, які не мають реальних труднощів, але все одно намагаються отримати відстрочку платежів по кредитах.

За словами начальника казначейства банку "Хрещатик" Олексія Козирєва, в середньому по банківській системі близько 15-20% підприємств було відмовлено в реструктуризації позик після того, як перевірки показали, що насправді вони не відчувають нестачі фінансових ресурсів.

Нагадаємо, за прогнозами Міністерства фінансів вже восени цього року в Україні відновиться іпотечне кредитування.

Для вирішення проблеми повернення кредитів Нацбанк регулярно проводить спеціальні аукціони, на яких продає валюту боржникам банків за пільговим курсом.

Читайте також:

Кредитування житла відновиться восени

Нацбанк пообіцяв боротися з валютними спекулянтами

Кредитування повернеться в Україну до кінця року

Лихварі позичають українцям сотні тисяч гривень під 60% на місяць

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: