Кількість україномовних громадян зростає

Згідно проведеного соціологічного опитування, в 2004 році, переважно українською мовою розмовляли 36%, зараз це показник складає більше 40%.

Все більше жителів України вважають себе громадянами країни і розмовляють українською мовою.

Про це свідчать результати дослідження, що проводиться Центром соціальних і маркетингових досліджень "Социс" в 2009 році, які, як заявив директор Микола Чурилов, порівнянні з результатами моніторингу.

"Вважають себе громадянами України в порівнянні з 40% в 2004 році зараз 54% жителів країни. Кількість тих, хто називає себе громадянами колишнього СРСР, зменшилося за цей час з 12% до 6% ", - сказав Чурилов.

Він також відмітив позитивну тенденцію відносно росту громадян, що розмовляють українською мовою. "Раніше, в 2004 році, переважно українською мовою розмовляли 36%, зараз це показник складає більше 40% ", - сказав Чурилов.

Директор центру "Социс" також озвучив дані, що характеризують переваги українців стосовно шляхів розвитку держави на міжнародному рівні.

"Кількість людей, які вважають, що потрібно розвивати зв'язки з країнами СНД, з 2004 року з 41% зменшилося до 10%. За зміцнення східнослов'янського блоку (Україна, Білорусь, Росія) виступає 34% респондентів, а в 2004 році таких було 24% ", - сказав він.

За його даними, доцільність встановлення зв'язків з країнами Заходу бачать 14% опитаних. Кількість прибічників вступу України в Євросоюз зменшилася з 56% в 2004 році до 42% на сьогодні, в НАТО - з 25% до 21%.

У кожній хвилі дослідження брали участь 1800 респондентів. Вибірка репрезентативна по Україні в цілому і по окремих регіонах.

Як повідомлялося, згідно опитування проведеного Інститутом Горшеніна, лише 48% українців через 20 років хотіли б бачити свою державу незалежною – решта бачить майбутнє держави у складі Росії або об’єднаної Європи.

Читайте також:

Опитування: більшості українців не потрібна незалежність

Гімн України переклали 14 мовами нацменшин (відео)

Київська влада скасувала традиційний салют на честь Дня незалежності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: