Кінах прогнозує хімпрому біду

Анатолій Кінах, незважаючи на оптимістичні запевнення Юрія Бойка, вважає, що нові ціни на російський газ сильно вдарять по хімічній галузі.

В.о. міністр економіки України Анатолій Кінах не згоден з думкою в.о. міністра палива і енергетики Юрія Бойка про те, що підвищення ціни на газ не завдасть серйозного удару по хімічній промисловості України.

Про це Кінах заявив журналістам сьогодні.

Анатолій Кінах
УНІАН
Анатолій Кінах запевняє, що хімічна галузь потребує зараз особливої підтримки
"Не можна робити висновки, виходячи з кон`юнктури світових цін на хімічну промисловість. Ціни на світовому ринку як на гірничо-металургійну продукцію, так і на хімічну мають нестійкий характер, і після їх збільшення завжди йде період істотного зниження", - сказав Кінах.

Зазначивши, що продукція хімпрому становить близько 50% ВВП України, Кінах підкреслив, що необхідно порівнювати параметри хімічної галузі, виходячи не з параметрів зовнішніх цін, а з параметрів аналогічних виробництв у розвинених країнах. "У тих умовах, які є в Україні, майже 180 дол. за тис. куб. м на кордоні – без транспортних витрат і ПДВ - це дуже серйозне навантаження на хімічну галузь", - переконаний Кінах.

Він підкреслив, що зараз необхідно сформувати умови підтримки галузі – для модернізації основних фондів і технічного оновлення, розробити програми енергозбереження і враховувати, що для хімічної промисловості газ - це не енергоресурс, а сировина. "Там резерви зниження собівартості дуже малі", - підкреслив Кінах.

Зараз, зазначив в.о. міністра, уряд вже виходить на контакт з об`єднаннями підприємств хімпрому для пошуку шляхів рішення виходу з складної ситуації.

Як повідомлялося, сьогодні в.о. міністра палива і енергетики Юрій Бойко заявив, що згідно з статистичними даними, які він має в своєму розпорядженні, хімічна галузь за 10 місяців цього року відпрацювала з рентабельністю 20%, тому ніяких сильних ударів після підвищення ціни на газ вона не отримає.

Нагадаємо, своє незадоволення домовленою ціною на газ висловив і в.о. прем'єр-міністра Віктор Янукович.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: