Кінах за "Український прорив"

Стратегія прискореного розвитку "Український прорив" має стати невід`ємною складовою національної ідеї, вважає міністр економіки Анатолій Кінах.

Стратегія прискореного розвитку держави "Український прорив" має стати невід`ємною складовою національної ідеї, вважає міністр економіки, президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах.

Про це він заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

Анатолій Кінах
УНІАН
Анатолій Кінах за "Український прорив", але проти його приватизації однією політичною силою
Як передає УНІАН, міністр зазначив, що останні 10 років у світі відбувається загострення економічної конкуренції, й щоб Україна не випала з цього процесу їй необхідно підтримувати розвиток науки та інновацій, забезпечити розвиток енергозберігаючих технологій, удосконалювати систему регуляторів економічних процесів, зокрема сформувати ефективну податкову систему, забезпечити підготовку кваліфікованих трудових ресурсів.

На думку Кінаха. на сьогодні вже недоцільно порівнювати показники розвитку економіки України з показниками 90-х років, а необхідно стежити за розвитком країн-партнерів.
"Необхідно вести дуже глибокий науковий, об`єктивний, високопрофесійний моніторинг всього того, що відбувається не тільки всередині України, але й що відбувається навколо з тими якісними характеристиками, що впливають на конкурентоспроможність економіки, рівень добробуту громадян, як розвиваються інші держави - наші сусіди. Кожна з них, і на це я б хотів звернути вашу увагу, є не тільки нашим партнером, але й конкурентом", - зазначив міністр.

На його думку, за деякими напрямками економічного й соціального розвитку існує загроза відставання України як держави. Так Кінах повідомив, що в 2006 році в рамках Всесвітнього економічного форуму були проведені дослідження, зокрема складено рейтинг конкурентоспроможності держав, у якому зі 125 країн Україна зайняла 78-е місце, зокрема за показником інноваційної активності в державі - 75-е місце. Згідно з вищезгаданим дослідженням, кількість інноваційно-активних підприємств в Україні становить 12% при показнику країн Євросоюзу - не менше 20%. Частка інноваційної продукції в загальному обсязі промислової продукції України - близько 8%, що в рази менше, ніж у розвинених європейських країнах, а енергоємність ВВП України перевищує показник інших країн у 3-5 разів.

Також політик звернув увагу на важливість розвитку малого й середнього бізнесу в країні, як основи формування середнього класу. Він зазначив, що в Україні на 10 тис. населення доводиться 65 підприємств малого й середнього бізнесу, при цьому в Угорщині - 470, у Чехії - 180, у Литві - 160.

Крім того, Кінах зазначив негативний вплив на розвиток економіки України демографічної ситуації, що склалася в країні, й нагадав, що Україна за показником смертності входить до групи лідерів у Європі.

Він також підкреслив необхідність підвищення соціальних стандартів, зазначивши, що сьогодні темпи їх зростання в Україні на порядок нижчі, ніж в інших країнах колишнього СРСР. Так, за інформацією міністра середня заробітна плата в Росії на сьогодні становить 492 дол., у Казахстані - 405 дол., Білорусі - 308 дол., при цьому в Україні всього - 253 дол.
Однією з основних причин складної ситуації, що склалася в країні, на думку Кінаха, є "низький рівень якості державного менеджменту".

Враховуючи все вищесказане, міністр вважає, що Україні потрібна ефективна стратегія економічного розвитку, реалізація якої допомогла б мобілізувати всі наявні в державі ресурси й забезпечити високі темпи зростання економіки.

"Ми робили, й робитимемо все, щоб Стратегія прискореного розвитку держави "Український прорив" стала невід`ємною складовою національної ідеї. І ми вітатимемо всі політичні сили, які візьмуть на озброєння Стратегію прискореного розвитку нашої держави. І цю складову національної ідеї не може приватизовувати жодна політична сила", - зазначив Кінах.

Нагадаємо, "Український прорив" є назвою передвиборної програми Блоку Юлії Тимошенко, в якій робиться акцент на науковий та інтелектуальний підйом країни. В той же час, Анатолій Кінах звинувачую БЮТ у плагіаті, оскільки у 2004 році вийшла в світ його книжка під цією ж назвою.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: