Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кінець лічильникових бунтів: для забезпечення українців приладами газовикам дали час до 2021 року

Раніше кінцевим періодом було вказане 1 січня 2018 року.

До січня 2021 року комунальники мають обладнати лічильниками три мільйони квартир, в яких досі немає приладів для вимірювання обсягу спожитого газу. Народні обранці схвалили зміни, котрі унеможливлюють відключення палива для споживачів як метод тиску на них для згоди на встановлення спільного загальнобудинкового лічильника, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За останні місяці масовими стали протести мешканців багатоквартирних будинків проти таких приладів, оскільки показання лічильника рівномірно розподіляли на всіх, незалежно від реального споживання газу конкретними квартирами. Через це у виграші опинялися ті, хто витрачає більше – за них сплачували бідніші, котрі заощаджують на комуналці. "Що ви нам робите соціалізм у домі? Один буде цілий день горілку гнати і варення варити, а я буду платити? Я суп грію тільки", - обурювалися пенсіонери.

ВідеоВР прийняла закон щодо газових лічильників у багатоквартирних будинках

Верховна Рада заборонила газовим компаніям примусово встановлювати будинкові лічильники у багатоквартирних будинках та відключати газ там, де їх немає. Споживачі опираються будинковим лічильникам, бо не хочуть платити за сусідів.

ВР прийняла закон щодо газових лічильників у багатоквартирних будинках

Облгази виправдовувалися тим, що встановити лічильники у кожній квартирі до 1 січня банально не встигали, а схваленим законом про комерційний облік газу постачальникам заборонено давати газ у будинки, не обладнані лічильниками. Тому встановлювали загальнобудинкові прилади – це і швидше, і дешевше. Тепер же газовики зможуть це робити тільки за згоди мешканців, а також будуть зобов’язані компенсувати витрати на встановлення індивідуальних приладів вимірювання – за рахунок плати за спожитий газ. Відключати паливо споживачам задля примусу їх до встановлення лічильників новими нормами прямо заборонено. Закон у Раді було схвалено абсолютною більшістю – 325 голосів "за".

Нагадаємо, жителі Зеленодольська, що на Дніпропетровщині, виграли судовий позов проти газової компанії. Після того, як у будинку встановили загальний лічильник, цифри в платіжках зросли вдесятеро. Спочатку мешканці не розуміли, звідки такі величезні суми. З’ясувалося, вони фактично сплачували за сусідів. Судова тяганина тривала майже рік. 

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Залиште свій коментар

Вибір редакції