Кіпр попросить у МВФ кредит у мільярд євро

Кіпр може позичити в МВФ мільярд доларів на відновлення найбільшої електростанції острова, пошкодженої вибухом на військовій базі.

Кіпр може стати четвертою європейською державою, що звернулася по фінансову допомогу до країн ЄС і до Міжнародного валютного фонду.

11 липня на військовій базі на півдні Кіпру стався вибух, який зупинив найбільшу електростанцію острова, цивільне населення було масово відключене від електрики. На відновлення системи енергозабезпечення Кіпру знадобиться близько 1 млрд євро, пише Дело.

"Зваживши усі факти - несприятливу зовнішню обстановку, труднощі при отриманні міжнародних позик і вплив недавніх подій, - я повинен сказати, що наша економіка знаходиться у критичному стані, схожому з 1974 роком (рік розділення Кіпру) ", - говориться в листі глави ЦБ Кіпру президентові острова Деметрісу Крістофіасу.

За словами глави ЦБ, уряду доведеться посилити заходи економії з урахуванням появи додаткових витрат на усунення наслідків вибуху.

Традиційним способом Кіпр не може брати позики через підвищені ставки за кредитами, які залежать від суверенного рейтингу держави. Провідні рейтингові агентства понизили рейтинги острова в поточному році.

У травні про перегляд повідомило Fitch Ratings : довгостроковий рейтинг Кіпру в іноземній і місцевій валюті був понижений до A - з AA -, прогноз по довгостроковому рейтингу "негативний". Ще раніше, в лютому поточного року, кредитний рейтинг знизило міжнародне рейтингове агентство Moody's. Він впав на два ступені - з Aa3 до A2.

Економічні проблеми Кіпру загострилися через кризу в Греції. Третина об'єму активів кіпрських банків забезпечує представництва грецьких банків і їх дочірні структури. Кіпрські фінансові структури тримають грецькі облігації на 14 млрд євро і облігації грецьких банків ще на 5 млрд євро.

Ризиком є і те, що загальний об'єм активів кіпрських банків в 9 разів перевищує об'єм ВВП острова.

Поточний платіжний баланс з 1999 року залишається негативним: в 2009 році він складав близько 10% ВВП, в 2010 році - близько 6,1% ВВП. З середини 2007 року росте держборг Кіпру - з 47% ВВП до 60,6% ВВП минулого року.

Дефіцит бюджету в 2009 році перевищив 6% ВВП, в 2010 році опустився до 5,5% ВВП. Загрозу, за словами експертів, в довгостроковій перспективі несуть соціальні зобов'язання - по-перше, через старіння населення, а по-друге, через низький пенсійний вік (60-63 роки).

Читайте також:

Україна і Кіпр підпишуть угоду про відмову від подвійного оподаткування

Рада відмовилась закрити офшори на Кіпрі

Потужні вибухи стались на військово-морській базі на Кіпрі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: