Киргизія не йде на поступки для України

Киргизька сторона спростовує інформацію щодо прориву в її переговорах з Україною щодо СОТ.

Позиція киргизької делегації у рамках переговорів робочої групи зі вступу України до Світової організації торгівлі у Женеві залишається незмінною.

Про це в ексклюзивному коментарі УНІАН заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизстану в Україні Еркин Мамкулов.

Він заявив, що інформація, яка з`явилася у деяких українських ЗМІ з посиланням на газету "Комерсант-Україна", про те, що киргизька делегація в ході переговорів у Женеві нібито визнала необґрунтованість деяких своїх претензій до України, не відповідає дійсності. 

"Факти, викладені у статті газети "Комерсант" і розтиражовані іншими ЗМІ, не відповідають дійсності", - наголосив посол.

Він уточнив, що киргизька делегація виходить з того, що переговорний процес "базується строго на економічній основі, не виходячи за принципи і цілі СОТ".

"Україна є нашим традиційним торговельним партнером, і киргизька сторона готова продовжувати переговори доти, доки не буде досягнута згода по усіх позиціях у рамках протоколу (про доступ на ринки товарів і послуг). Киргизька сторона не відмовляється від своїх законних торговельних інтересів", - підкреслив Мамкулов.

За словами дипломата, позиція Киргизії залишається чіткою і незмінною - переговори мають вестися у двох напрямках: переговори про вступ до СОТ у Женеві і двосторонні переговори про відшкодування Україною боргу Киргизії. 

Мамкулов також уточнив суму боргу: "Борг становить 27 мільйонів 192 тисяч 320 доларів і 44 центи. При цьому врегулювання питання боргу лише сприятиме прогресу у переговорному процесі у рамках робочої групи по вступу України до СОТ у Женеві". 

Посол відзначив, що Киргизія "виступає проти політизації питання про домовленості щодо підписання протоколу про доступ на ринки, і має намір вирішувати його на діловій і конструктивній основі". 

"У Киргизькій Республіці виходять з того, що переговори у рамках робочої групи по вступу до СОТ і по врегулюванню боргу перед Киргизією відносяться до розряду двосторонніх і стосуються лише Киргизії і України. Найвні у зв’язку з цим заяви української сторони про її намір заручитися підтримкою третіх сторін для прискорення переговорів по вступу до СОТ не можуть знайти підтримки у Киргизькій Республіці”, - сказав він. 

Серед двосторонніх питань, на думку посла, необхідно виділити головне, і таким Киргизія вважає врегулювання боргу. "Поки створюється враження, що українська сторона знову вирішила повернутися до попередньої позиції, яка полягає в акцентуванні своєї уваги на вирішенні конкретних питань у рамках протоколу про взаємний доступ на ринки товарів і послуг", - відзначив Мамкулов. 


Нагадаємо, 25 жовтня в Женеві було заслухано звіт Робочої групи у рамках вступу України до СОТ. За інформацією деяких ЗМІ, киргизька делегація визнала необгрунтованість деяких своїх претензій до України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: