Киргизія пустить Україну в СОТ

Киргизія не виключає, що питання про держборг України буде вирішене після підписання документів, необхідних Україні для вступу до СОТ.

Киргизія не виключає, що питання про держборг України буде вирішене після підписання документів, необхідних Україні для вступу до Світової організації торгівлі.

Про це УНІАН повідомили в Міністерстві фінансів Киргизії.

"Безпосередньо ми питання держборгу і вступу України до СОТ не пов`язуємо, проте для нас питання держборгу залишиться актуальним до його остаточного рішення, і нам вигідно, щоб воно вирішилося якомога швидше", - заявив начальник Управління держборгом Мінфіну Киргизії Ерніс Абдуразаков.

Парламент Киргизстану
Lenta.ru
Парламент Киргизії
За його словами, зараз триває робота над меморандумом про співпрацю між Україною і Киргизією. "Ми відпрацьовуємо документ - меморандум про відносини країн, і один з пунктів - надання допомоги, в даному випадку техдопомоги (щодо вирішення питання про держборг – УНІАН). Ми отримали пропозиції від України в липні, на початку вересня відправили свої зустрічні пропозиції, і зараз чекаємо відповіді української сторони. Давати коментарі рано... Може, це буде не меморандум, а якийсь інший документ, але на сьогодні - це меморандум. Поки що ми обговорюємо суто технічні моменти, деякі суми", - заявив Абдуразаков.

Він висловив сподівання, що до спільного знаменника сторони прийдуть через місяць-два.

Як повідомлялося, уряд України третього липня направив уряду Киргизії проект меморандуму, в якому, зокрема, йдеться про вирішення питання про заборгованість України перед Киргизією в розмірі 27 млн. дол., де пропонує визначити статус боргу як корпоративного і вирішити питання за рахунок технічної і гуманітарної допомоги та участі в загальних інвестиційних проектах.

Принципова позиція уряду України полягає в тому, що борг, який виник під час існування СРСР, є не державним, а корпоративним.

Як заявляв міністр економіки України Анатолій Кінах, Киргизія дала принципову згоду визнати борг корпоративним.

Наприкінці серпня Кінах заявив, що Україна планує посилити контакти з Киргизією для отримання відповіді щодо меморандуму.

Раніше посол Киргизії в Україні Еркін Мамкулов заявляв, що вирішення питання з боргом сприятиме підписанню протоколу про спільний доступ на ринки товарів і послуг, що є необхідним для вступу України до СОТ.

Україна завершила переговори з усіма членами Робочої групи СОТ, окрім Киргизії, підписавши 49 протоколів про взаємний доступ на ринки товарів і послуг.

Третє засідання Спільної міжурядової киргизько-української комісії зі співпраці планується провести в Києві в 4-му кварталі цього року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: