Киргизстан обурений поведінкою України

Киргизстан здивований заявою замміністра економіки Валерія П’ятницького про те, що Бішкек уникає переговорів з Україною.

Киргизстан здивований заявою заступника міністра економіки Валерія П’ятницького про те, що Бішкек уникає переговорного процесу з Україною.

Про це йдеться в заяві Міністерства економічного розвитку Киргизької Республіки у відповідь на інтерв`ю П’ятницького тижневику "Дзеркало тижня" (№36, 29 вересня - 6 жовтня).

Валерій П'ятницький
Архів
Замміністра економіки України Валерій П'ятницький (Фото: wto.in.ua)
У заяві, зокрема, говориться: "В цілому тональність інтерв`ю пана П’ятницького, що торкнувся деяких аспектів двосторонніх переговорів щодо вступу України у СОТ, у киргизької сторони викликає подив. Твердження про те, що Киргизстан "уникає" України в переговорах, є лише черговою з серії PR-кампаній, націлених на те, щоб ввести в оману всі зацікавлені сторони про реальне положення, стан і сутність двосторонніх киргизько-українських переговорів".

У заяві говориться, що Україна, діючи так само і не бажаючи йти на будь-які торгові поступки, "намагається будь-якими способами завершити переговорний процес шляхом надання політичного тиску на Киргизстан з боку країн-членів СОТ".

Киргизька сторона підкреслює, що її делегація, акредитована при СОТ в Женеві, "не тільки не уникає, але і бере активну участь у всіх офіційних і неофіційних засіданнях Робочої групи з питань вступу України у СОТ" і завжди йшла назустріч побажанням української сторони, відгукуючись на пропозиції про проведення переговорів на будь-якому рівні і у будь-який час.

Заявою П’ятницького, як вважають в Бішкеку, Україна зробила спробу створити враження у решти держав-членів СОТ про "мовчазну згоду" Киргизстану завершити переговорний процес. "Подібна позиція неприйнятна. Киргизстан готовий, як і раніше, до продовження двосторонніх торгових переговорів", - підкреслюється в заяві, в якій також згадується принцип "ніщо не узгоджене, поки все не узгоджено".

Ставлячи під сумнів сутність, правомірність і обґрунтованість киргизько-українських переговорів в рамках СОТ, П’ятницький посилається на Угоду про вільну торгівлю між Киргизстаном і Україною, вказує киргизька сторона.

У заяві підкреслюється, що Угода про вільну торгівлю між Киргизстаном і Україною "є виключно двостороннім документом і обумовлює умови взаємної торгівлі тільки між двома державами".

"Що стосується двосторонніх переговорів і домовленості в рамках СОТ, то це дає право члену СОТ у односторонньому порядку обумовлювати рівні щодо доступу на ринок, а також зобов`язання щодо режиму зовнішньої торгівлі із країнами, що вступають на умовах режиму найбільшого сприяння (РНС), які гарантуються внутрішніми процедурами вирішення суперечок СОТ", - підкреслюється в заяві.

Киргизька сторона підкреслює, що офіційний Бішкек у взаємній торгівлі з Україною на основі двосторонньої Угоди "Про зону вільної торгівлі" вже стикався "з недружніми акціями, що свідчать про непередбачуваність зовнішньоторговельного режиму України по відношенню до Киргизстану".

Як один з прикладів наводиться факт введення українською стороною антидемпінгового мита починаючи з 2000 року на продукцію з Киргизстану, внаслідок чого його економічним інтересам "було завдано істотного збитку".

У заяві також говориться, що "вже на початковому етапі двосторонніх переговорів, як інструмент тиску українська сторона заявляла про намір денонсації Угоди про вільну торгівлю між Киргизстаном і Україною". Мінекономрозвитку Киргизстану також підкреслює, що Киргизстан не вимагає нульових ставок на товари, які не виробляються в цій країні.

Як відомо, в інтерв`ю "Дзеркалу тижня" Валерій П’ятницький заявив, що в України і Киргизстану "виходить не традиційний процес переговорів, які звичайно ведуться з членами СОТ, тобто, коли з їх сторони є розумний запит, що витікає з потоків товарів і послуг, що вже склалися, між двома країнами і спрямований на те, щоб якось поліпшити і спростити ці торгові відносини".

"На сьогодні у нас з Киргизстаном існує угода про вільну торгівлю товарами. Тобто, все достатньо просто: нульові мита, немає ніяких бар`єрів, ніяких вилучень. І обсяг торгівлі дуже маленький. Тому те, як сьогодні поводиться Киргизстан, практично уникаючи нас, дуже дивно", - заявив П’ятницький.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: