Китай готовий допомогти Росії знайти заміну долару

"Супервалюта", яку світу запропонує російський президент Дмитро Мєдвєдєв, зацікавила китайців. Утім, відмови від долара поки не буде.

На Лондонському фінансовому саміті "великої двадцятки", який почнеться 2 квітня, Китай готовий обговорити пропозицію Росії про пошук нової резервної світової валюти, альтернативної долару.

Про це заявила заступник голови Народного банку Китаю Ху Сяолянь.

"Ми готові обговорити це питання. Проте, враховуючи, що долар на сьогодні залишається основною валютою, що обслуговує світові інвестиції та торгівлю, зараз нам варто зосередитися на посиленні контролю вже існуючої фінансової системи", - наголосила вона.

Представниця китайського банку визнала, що "домінування долара й економічні проблеми в США можуть спричинити значні флуктуації цієї валюти, що позначиться на світовій економічній ситуації". "Тому ми закликаємо до диверсифікації світової фінансової системи", - пояснила Ху Сяолянь.

Раніше Китай накопичив близько 2 трильйонів доларів валютних резервів. Зараз ця країна чи не єдина у світі може собі дозволити нарощувати державні витрати, не побоюючися за стабільність національної валюти та стійкість фінансової системи.

Крім того, Китай є одним із найбільш активних покупців американських казначейських облігацій, які він вважає найбільш надійними інвестиціями.

Втім, на тлі зростання дефіциту бюджету США, яке спричиняє зниження курсу долара, такі інвестиції починають здаватися ненадійними. Китай вже неодноразово висловлював невдоволення американською політикою, що може призвести до знецінення його міжнародних резервів, вкладених у казначейські зобов'язання США.

Росія, нагадаємо, запропонувала обговорити на саміті великої "двадцятки" в Лондоні реформування міжнародної валютно-фінансової системи.

Серед пропозицій РФ - реформування Міжнародного валютного фонду,  введення єдиних макроекономічних стандартів тощо. Однією з важливих ідей російської сторони є й створення єдиної "наднаціональної резервної валюти, емісія якої здійснюватиметься міжнародними фінансовими інститутами".

РФ пропонує зробити цю валюту "суперрезервною", а також суттєво розширити повноваження Міжнародного валютного фонду, аж до розгляду можливості надати йому право проводити емісії цієї "супервалюти".

Раніше створити нову світову фінансову систему та ввести нову валюту під егідою ООН замість долара і євро запропонував президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв.

На думку казахського президента, у створенні нової валюти, що вже отримала умовну назву "акметалл", повинні брати участь всі країни світу. Пропозиції Назарбаєва вивчають у МВФ. Спеціалісти фонду вважають їх цікавими, але маловивченими.

Читайте також:

Мєдвєдєв запропонує світу нову супервалюту

МВФ розглядає пропозицію Назарбаєва відмовитися від долара

Обама: фінансова система США на межі краху

"Велика двадцятка" домовилася збільшити ресурси МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: