Китай почав масово скуповувати японські високотехнологічні компанії

Японія стурбована, що після отримання китайцями потрібних їм технологій, придбані компанії будуть ліквідовані.

Китайська народна республіка, прагнучий дістати доступ до новітніх технологій, масово скуповує японські підприємства.

Тільки минулого року компанії КНР придбали в чотири рази більше акцій японських компаній, ныж в попередньому, пише газета "КоммерсантЪ".

В 2009 році китайці купили активів в Японії більш ніж на 320 млн доларів, що в чотири рази більше, ніж в 2008 році, причому китайські компанії цікавить не просто вигідне розміщення капіталу, а саме технології, на що підприємців орієнтує влада в Пекіні.

Втім, поки йдеться, як правило, про придбання високотехнологічних, але дрібних і середніх компаній. А вони зараз, в умовах кризи, зіштовхуються в Японії з труднощами в отриманні кредитів, збуті своєї продукції.

В 11-му п'ятирічному плані розвитку КНР, що діє в даний час, серйозно пом'якшені урядові обмеження на придбання іноземних компаній. Мета - отримання за кордоном технологій, здатних перетворити Китай з виробника товарів широкого вжитку в справжнього лідера світової індустрії. Ця політика вже починає приносити свої результати: минулого року КНР обігнала Японію і вийшла на перше місце в світі по виробництву оброблювальних верстатів.

Джерела видання повідомляють, що уряд Японії стурбований ситуацією: там побоюються, що китайські компанії отримають потрібні їм технології, а потім почнуть банкрутство придбаних фірм, переносячи виробництв повністю на свою територію.

Поки ніяких заборонних заходів японці вводити не планують. Китай став єдиним локомотивом Південно-східної Азії. У 2009 році на тлі глобальної кризи японський експорт впав на 34,3% - до рівня трохи більше 570 млрд доларів. В першу чергу різко знизилося постачання товарів в США і Євросоюз. І лише в Китаї вони підскочили майже на 12%.

Як повідомлялося, за результатами розрахунків експертів Світового банку оцінка зростання ВВП Китаю в 2008 році була збільшена з 9% до 9,6%. В абсолютному виразі ВВП досягав в 2008 році 31,405 трлн юанів (4,6 трлн доларів).

Світовий банк оцінив ВВП Японії у 2008 році в 4,9 трлн доларів. Як очікується, за результатами 2009 року приріст економіки Китаю перевищить 8%.

Окрім того, у 2009 році КНР обійшла Німеччину за обсягом експорту і стала найбільшим світовим експортером.

Читайте також: 

Економіка Китаю за рік стане другою у світі після США

Китайські автобудівники об’єднаються у мегакорпорацію

Китай почав готуватися до кібервійни зі США

Hummer продали китайцям за 150 мільйонів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: