Китай продовжує скуповувати сировину по всьому світу попри кризу

Китай скуповує сировину в Африці, Австралії та протягне до кордону російський нафтопровід.

Голова КНР Ху Цзіньтао відвідав чотири країни африканського континенту: Малі, Сенегал, Танзанію і Маврикій. Це його четвертий візит до Африки з моменту приходу до влади у 2003 році. Попередні три рази він об'їжджав країни, багаті мінеральними ресурсами і цікавими для зростаючої китайської економіки.

Завдяки цим поїздкам товарообіг між Китаєм і Чорним континентом минулого року збільшився до 107 млрд. доларів.

Проте після падіння цін на мінеральні ресурси китайські інвестори почали залишати Африку, і місцеві уряди затурбувалися, що Пекін відмовиться від підтримки їх країн. За даними гонконзьких ЗМІ, незадовго до нинішньої поїздки Ху Цзіньтао в Пекіні пройшла закрита нарада, на якій влада рекомендувала представникам бізнесу продовжувати інвестувати у Африку, щоб дотримати стратегічні інтереси КНР.

В ході турне Ху Цзіньтао завіряв своїх співбесідників у тому, що Пекін не залишить Африку і щедро роздавав гроші. Навіть Маврикій з населенням 1,3 млн. чоловік одержав пільговий кредит в 260 млн. доларів на розвиток єдиного аеропорту, безпроцентна позика в 6,5 млн. і 5 млн. дол. в подарунок.

Щедрість Пекіна говорить про те, що Китай не має наміру відступатися від своєї стратегії освоєння Африки навіть в умовах глобальної кризи. Керівництво КНР розраховує, що після виходу з кризи ресурси континенту знадобляться для нового етапу розвитку китайської економіки.

Пекін вже сьогодні турбувався забезпеченням доступу китайської економіки до мінеральних ресурсів. Банк розвитку Китаю дав кредит в 20 млрд. дол. "Роснефті" і "Транснефті" на 20 років за ставкою 5%.

За умов договору РФ проведе до кордонів Китаю відгалуження нафтопроводу Східний Сибір - Тихий океан і гарантує поставки 15 млн. тонн нафти на рік протягом 20 років.

Не менш активно КНР полює за активами в металургії. Минулого тижня одна з найбільших компаній світу - Rio Tinto і металургійний гігант Chinalco оголосили, що китайці викуплять у Rio Tinto конвертовані облігації на суму 7,2 млрд. дол., а також частки в проектах по здобичі міді, залізняку і алюмінію на загальну суму 12,3 млрд. дол. Це стало найбільшою інвестицією в зарубіжні сировинні активи в китайській історії.

Одночасно китайська компанія Minmetals оголосила про покупку за 1,7 млрд. дол. австралійської Oz Minerals - другої в світі за обсягом здобичі цинку.

Читайте також:
На руїнах після землетрусу в Китаї звели парк розваг
Торгівля між США і Китаєм впала до мінімального рівня
Японія обіцяє допомогти азійським країнам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: