Китай став найбільшим кредитором США

Китай наприкінці 2008 року володів американськими цінними паперами на суму в 727,4 мільярда доларів.

Китай посів перше місце в рейтингу країн, що скуповують найбільшу кількість цінних паперів казначейства США, гроші від продажу яких зазвичай використовуються для фінансування витрат бюджету.

За даними американського Мінфіну, Китай наприкінці 2008 року володів цінними паперами на суму в 727,4 мільярда доларів.

На другому місці в рейтингу знаходиться Японія (626 мільярда доларів). Третє місце посіли банківські центри Карибського басейну (Багамські, Бермудські, Кайманови, Антільські і Віргінські острови, а також Панама). Їхній показник набагато менше японського - "всього" 197,5 мільярда доларів.

На четвертому місці в списку опинилися експортери нафти, куди США включили Еквадор, Венесуелу, Індонезію, Бахрейн, Іран, Ірак, Кувейт, Оман, Катар, Саудівську Аравію, ОАЕ, Алжір, Габон, Лівію і Нігерію. Їх сукупні інвестиції в США оцінюються в 186,2 мільярда доларів.

Відразу після експортерів нафти до рейтингу потрапили Великобританія (130,9 мільярда доларів), Бразилія (127 мільярдів доларів) і Росія (116,4 мільярда доларів). Внески решти країн не перевищують позначки у сто мільярдів доларів.

Одночасно з даними щодо інвестицій в цінні папери Казначейства США Мінфін опублікував і дані щодо іноземних внесків у всі типи цінних паперів країни на 30 червня 2008 року. Лідерство в цій категорії належить Японії (1,25 трильйона доларів), а на другому місці – Китай (1,2 трильйона доларів).

Читайте також:

Клінтон закликала Китай інвестувати у США

Китай продовжує скуповувати сировину по всьому світу попри кризу

Росія позбулася іпотечних облігацій США

Порятунок економіки США коштуватиме 825 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: