Китай вперше за шість років зафіксував торговий дефіцит

Дефіцит торгового балансу за підсумками календарного місяця зафіксований в Китаї вперше з квітня 2004 року.

За підсумками березня в Китаї вперше за шість років зафіксовано негативне сальдо в розмірі 7,2 мільярда доларів, передає 10 квітня агентство "Сіньхуа".

Дефіцит торгового балансу за підсумками календарного місяця зафіксований в Китаї вперше з квітня 2004 року. Про ймовірність виникнення такої ситуації попереджав минулого місяця міністр торгівлі Китаю Чень Демін (Chen Deming). Тоді він висловив упевненість, що торговельний дефіцит не протримається довго, і позитивна динаміка незабаром відновиться.

Повідомлення про перший за останні роки торговий дефіцит з'явилися на тлі невдоволення західних держав монетарною політикою Пекіна. Захід звинувачує Китай в навмисному заниженні курсу юаню, що штучно збільшує обсяг експорту в європейські країни і США.

Зокрема, з жорсткою критикою Пекіна виступив американський мінфін, що підготував спеціальну доповідь з дослідженням курсу юаня. Багато американських економістів обурилися політикою Пекіна, а ряд конгресменів закликали мінфін офіційно класифікувати дії Пекіна як "валютні маніпуляції".

Читайте також:

Фондовий ринок України обігнав за зростанням країни БРІК

Обама закликав Китай разом натиснути на Іран

McDonald's відкрив Університет гамбургера в Шанхаї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: