Китайська економіка обігнала німецьку

Китай увійшов до трійки найбільших економік світу, обігнавши Німеччину.

Китайська економіка стала третьою за величиною в світі, обійшовши німецьку. Такі результати перерахунку ВВП КНР за 2007 рік, проведеного статистичними службами країни, повідомляє Bloomberg.

За новими даними, економічне зростання в Китаї в 2007 році становило 13 % замість оголошених раніше 11,9 %, і, таким чином, ВВП у вказаному році досяг 25,73 трильйона юанів. В середньому за рік курсу це становить 3,38 трильйона доларів, що на 60 мільярдів більше, ніж в того ж року в Німеччині.

Офіційні дані за 2008 рік будуть опубліковані наступного тижня. Очікується, що темпи зростання в Китаї істотно впадуть в порівнянні з попереднім роком. У третьому кварталі зростання становило всього 9 %, що є найгіршим показником за останні п'ять років, а в четвертому кварталі, за прогнозами аналітиків, він може впасти до 6,8 %.

З моменту приходу до влади Дена Сяопіна в 1978 році і лібералізації економічної політики ВВП Китаю зріс в 70 разів, а в 2005 році Китай обійшов в списку найбільших економік світу Великобританію і Францію.

За підсумками 2007 року світовим лідером за обсягом ВВП були США (13,84 трильйона доларів), на другому місці йшла Японія (4,38 трильйона). У десятку лідерів також входять Китай, Німеччина, Великобританія, Франція, Італія, Іспанія, Росія та Індія.

Варто відзначити, що вищезгадані дані перераховуються за поточним обмінним курсом. В той же час багато фахівців вважають за краще для порівняння економік різних країн рахувати ВВП по паритету купівельної спроможності, за яким враховується різниця в цінах. За даними показників, Китай вже декілька років йде на другому місці із значним відривом від Японії, яка посідає третю позицію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: