Китайці купили Volvo за 1,8 млрд доларів

У шведському Ґетеборзі Ford і китайська Geely підписали угоду про продаж автовиробника Volvo менш ніж за 2 млрд доларів.

Продаж Volvo
AFP
Церемонія підписання угоди про продаж Volvo
Американська корпорація Ford підписала угоду про продаж шведського автовиробника Volvo китайській компанії Zhejiang Geely Holding Group.

Сума угоди становила 1,8 мільярди доларів, при тому, що в 1999 році Ford придбав шведського автовиробника за 6,5 мільярдів доларів.

Церемонія підписання угоди пройшла у Ґетеборзі, за присутності віце-президента Китаю Сі Цзіньпін, який прибув до Швеції з офіційним візитом у зв'язку з 60-річчям встановлення дипломатичних відносин між двома країнами, і віце-прем'єра і міністра промисловості Швеції Мод Улофссон.

Усього у світі на Volvo працює 22 тисячі людей, з них 16 тисяч - у самому королівстві. Профспілки дали остаточну згоду на підписання договору лише минулої суботи, після зустрічі з главою Geely Лі Шуфу і його роз'яснень з приводу планів нового керівництва на майбутнє.

Китайська сторона неодноразово заявляла, що не має наміру проводити будь-які перетворення у Volvo.

"Якщо нам вдасться укласти угоду, окрім імені власника, для Volvo нічого не зміниться. Підрозділи Volvo і Geely будуть управлятися незалежно один від одного", - заявляв Лі Шуфу в грудні минулого року.

Водночас серед постачальників шведської компанії існують побоювання, що їхні технічні рішення будуть незаконно копіюватися в Китаї.

"Це може призвести до того, що Volvo не буде отримувати пропозиції від великих субпідрядників на нову техніку", - зазначив голова Об'єднання постачальників Свен-Оке Берглі.

Нагадаємо, раніше інша китайська компанія - Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery Corp. – придбала у General Motors бренд Hummer. Утім, китайський виробник так і не зміг домогтися схвалення операції від китайської влади в терміни, вказані в укладеній угоді. Тому наприкінці лютого GM оголосив, що Hummer буде ліквідовано.

Читайте також:

У Швеції відновлено виробництво автомобілів Saab

Китайці не отримають Hummer - GM ліквідує легендарний бренд

Вікно у майбутнє: 60 світових прем'єр автосалону в Женеві

Volkswagen продасть 65 млн акцій, щоб придбати Porsche

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: