Китай допоміг українським металургам укласти нові контракти

Однією з причин збільшеного попиту на український плоский прокат і напівфабрикати для його виробництва експерти називають рішення китайського уряду припинити відшкодування ПДВ по ряду експортних товарів.

Завдяки тому, що Пекін відмінив відшкодування ПДВ своїм металургам, українські виробники забезпечили себе замовленнями на літо.

"У липні і серпні по підприємствах групи планується 100% завантаження сталеливарних потужностей", - повідомив в.о. директора служби продажів дивізіону сталі і прокату „Метінвест Холдингу" Дмитро Ніколаєнко. Зокрема в серпні на „Азовсталі" виробництво сталі заплановане на рівні 475 тис. тон, що на 22% вище за показники червня.

Також покращилася ситуація із замовленнями і у ММК ім. Ілліча, одного з найбільших виробників плоского прокату в Україні. "Замовленнями на липень ми вже забезпечені, зараз збираємо на серпень", - повідомив голова правління Маріупольського меткомбінату Володимир Бойко.

Однією з причин збільшеного попиту на український плоский прокат і напівфабрикати для його виробництва експерти називають рішення китайського уряду припинити відшкодування ПДВ по ряду експортних товарів, серед яких виявився плоский прокат, гарячекатаний рулон і оцинкований лист. Уряд Китаю спеціально обмежує експорт сталі, для того, щоб розвивати внутрішнє споживання і надалі експортувати вже готову продукцію, таку, наприклад, як автомобілі.

Це і звільняє місце на ринку Південно-східної Азії для української продукції, зокрема для слябів - напівфабрикатів, які потім місцеві виробники перекочують в плоский прокат.

"Скорочення постачань китайських виробників на зовнішні ринки стимулює виробників інших країн цього регіону нарощувати виробництво прокату, для чого ним і потрібні українські сляби", - вважає аналітик інвестиційної компанії Phoenix Capital Олександр Макаров.

Читайте також:

Янукович привітав металургів і нагадав про свої реформи

Уряд відбере у металургів антикризові пільги

Криза в українській металургії минула: виробники збільшують виплавку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: