Китай хоче замінити долар юанем

Ху Цзіньтао незадоволений міжнародною валютною системою і пророкує глобальне майбутнє юаня. Однак це, за його словами, потребує тривалого часу.

Глава Китаю Ху Цзіньтао назвав міжнародну валютну систему, в якій головну роль відіграє американський долар, "пережитком минулого".

За його словами, Китай вживає заходів для того, щоб на світовій арені замінити долар юанем, але визнав, що це буде "тривалим процесом".

Таку заяву Ху Цзінтао зробив в інтерв'ю американським ЗМІ напередодні свого візиту до Вашингтона, запланованого на 18-21 січня.

Китайський лідер також розкритикував рішення Федерального резерву США про вливання в американську економіку додаткових 600 мільярдів доларів, оскільки цей захід, на думку деяких фахівців, знизить курс долара, що буде вельми на руку американським експортерам, але вдарить по експортерах з інших країн.

"Грошово-кредитна політика Сполучених Штатів серйозно позначається на глобальній ліквідності і потоках капіталу, і тому ліквідність американського долара має бути стабільною", - сказав Ху Цзінтао.

Він також не погодився з пропозиціями підвищити курс юаня для боротьби з інфляцією.

США закликають Китай підвищити курс юаня і тим самим, на думку Пекіна, тиснуть на китайську владу. А Вашингтон звинувачує Китай у тому, що той навмисно занижує курс національної валюти, допомагаючи цим своїм експортерам.

Однак, незважаючи на різку критику на адресу чинної міжнародної валютної системи, китайський лідер припустив, що "пройде багато часу, перш ніж юань стане глобальною валютою".

Читайте також:

Глава Китаю порадив США відмовитися від "менталітету холодної війни"

Держборг США сягнув 14 трильйонів доларів

Скільки коштуватиме долар протягом 2011 року: прогноз експертів

Росія, Китай і Франція організували таємний заколот проти долара

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: