Китай переводить доларові активи в євро

В першому півріччі Китай купив на 173 млрд ієн (20 млрд доларів) японських держпаперів більше, ніж продав, що є найзначнішим приростом за останні п'ять років.

Китай, що має в розпорядженні найбільші валютні резерви у світі (2,45 трлн доларів), останнім часом віддає явну перевагу активам в євро і ієнах перед доларовими паперами, стверджує колишній консультант Народного банку КНР (ЦБ країни) Юй Юндін.

За словами експерта, влада Китаю активно скуповує європейські держоблігації.

Раніше міністерство фінансів Японії повідомило, що в першому півріччі Китай купив на 173 млрд ієн (20 млрд доларів) японських держпаперів більше, ніж продав, що є найзначнішим приростом за останні п'ять років.

"Диверсифікація має бути основним принципом" управління резервами, заявив Юй Юндін в інтерв'ю агентству Bloomberg. Китай в останні місяці не продавав європейську валюту і облігації, але продовжив купівлю цих активів, додав він.

Як стверджують аналітики, зайнята Китаєм позиція може ускладнити відновлення вартості долара, яка впала на 10% з піку цього року, зафіксованого в червні.

Нагадаємо, центральні банки інших країн Азії, включаючи Південну Корею, Малайзію і Індію, також поступово скорочують доларові вкладення і перемикаються на євро. В цілому валютні резерви держав Азії складають близько 60% від світового об'єму.

Як повідомлялося, у квітні-червні 2010 року Японія поступилася Китаю місцем другої після США найбільшої економічної держави планети.

Читайте також: 

Китай став другою економікою у світі, змістивши Японію

Міністр економіки: кредит МВФ врятував країну від дефолту

Експерт: МВФ фактично оголосив США банкрутом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: