Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Китай почав активно виводити капітал з Росії – акції фінустанов РФ стрімко полетіли вниз

Акції Московської біржі знецінилися одразу на 7,2%.

Китайські інвестори почали активно виводити свій капітал із Росії. Щойно китайський фонд Chengdong Investment оголосив про намір продати свою частку в Московській біржі, як її акції сьогодні, 4 лютого, вранці впали одразу на 7,2%. Після обіду показник падіння становив мінус 6,33% – 93,30 рублів за акцію.

Китайському фонду Chengdong Investment у Московській біржі належить міноритарний 5,2-відсотковий пакет акцій, пише Газета.ru. Китайська компанія продає в цілому 119,1 млн акцій і планує отримати 10,6 млрд рублів. Організатором угоди виступає одна з найбільших світових інвестиційних компаній Goldman Sachs (США).

Тим часом виводити капітал з Росії також почали крупні китайські банки через своїх "дочок". Зокрема, йдеться про "Бенк оф Чайна", "Чайна Констракшн Банк" і "Чайнасельхозбанк". Центробанк РФ констатує, що за грудень активи "Бенк оф Чайна" скоротилися на 31% – із 55,9 млрд до 38,6 млрд рублів, а за листопад-грудень — на 45,3%. Тож банк перемістився з 89-го на 124-е місце в рейтингу банків, що працюють у РФ. Про це пишуть "Известия". У "Бенк оф Чайна" пояснили, що активи "схудли", бо російські юридичні особи забирали кошти з рахунків, відкритих у цій фінустанові.

Експерти пояснюють відтік китайського капіталу з Росії не стільки "прохолодою" в бізнесових стосунках двох країн і "заморожуванням" будівництва газопроводу, стільки великими проблемами в економіці Китаю, показники якої постійно падають.

У десятку банків, які працюють у Росії й у яких активи скоротилися найбільш істотно, також потрапили "дочка" голландського "ІНГ Банку", "Креді Агріколь КІБ" (контролюється французьким Credit Agricole Group), "ОТП-Банк" (контролюється угорським OTP Bank) та "Ішбанк" ("дочка" турецького Turkiye Is Bankasi Anonim Sirketi).

Залиште свій коментар

Вибір редакції