Китай пророкує обвал долара

В КНР вважають, що після стабілізації ситуації з європейськими фінансами почнеться різке падіння курсу долара і вартості держоблігацій.

Американський долар вважатиметься "тихою гаванню" ще упродовж найближчих 6-12 місяців, поки в центрі уваги ринків залишаються проблеми країн єврозони, проте потім інвестори переключаться на США, чий стан бюджету набагато гірший, ніж в Євросоюзі.

Таку точку зору висловив член комітету кредитно-грошової політики Народного банку Китаю Лі Даокуей, додавши, що після стабілізації ситуації з європейськими фінансами почнеться різке падіння курсу долара і вартості держоблігацій.

"Нині увага учасників ринку прикута до європейських проблем, і в найближчі 6-12 місяців ситуація не повинна сильно змінитися", - вважає експерт.

"Проте ми повинні усвідомлювати, що фінансові проблеми США набагато серйозніші, ніж в Європі. Максимум через один-два роки, після того, як ситуація з боргами єврозони стабілізується, фінансові ринки звернуть увагу на Штати, і тоді почнеться різке зниження курсу долара і вартості американського держборгу", - додав він.

Варто відмітити, що у разі реалізації цього сценарію більше усіх постраждають саме Китай, який нині є найбільшим у світі утримувачем американського держборгу. За станом на кінець червня КНР володіла золотовалютними резервами на суму близько 2,64 трлн доларів, і біля третини цих запасів, за даними ряду експертів, вкладені якраз в долари і американські держоблігації.

Читайте також:

Уряд спрогнозував курс гривні та дефіцит бюджету на 2011 рік

Уряд: наступного року гривня не впаде, але й не подорожчає

Восени українці запхали "під матраци" понад 5 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: