Китай став більшим кредитором, ніж Світовий банк

Величезні обсяги іноземних кредитів двох китайських держбанків свідчать про те, що Пекін шукає нові шляхи глобалізації, в якій Китай претендує на чільну роль.

Китай за останні два роки позичив країнам, що розвиваються, більше грошей, ніж Світовий банк.

Це свідчить як про розмах економічних домагань КНР, так і про прагнення забезпечити себе імпортними природними ресурсами, пише Financial Times.

Банк розвитку Китаю та Експортно-імпортний банк Китаю в 2009-2010 роках підписали угоди про кредити для урядів і держкомпаній інших країн, що розвиваються, на суму не менше 110 млрд. доларів.

Підрозділ Світового банку, що відповідає за аналогічні кредити, з середини 2008 до середини 2010 року виділив 100,3 млрд. доларів.

Величезні обсяги іноземних кредитів двох китайських держбанків свідчать про те, що Пекін шукає нові шляхи глобалізації, в якій Китай претендує на чільну роль.

Крім того, за рахунок таких кредитів КНР прагне знизити економічну залежність від західних експортних ринків.

Світовий банк намагається співпрацювати з КНР, щоб уникнути прямої конкуренції в наданні кредитів країнам, що розвиваються. Колись Китай був одним з основних одержувачів грошей від СБ.

Однак зараз Банк розвитку Китаю та Експортно-імпортний банк Китаю часто пропонують більш вигідні умови кредитування, ніж СБ або інші організації, якщо подібні угоди вигідні Пекіну ще і з політичної точки зору.

Однак чим менше значимість угоди для Китаю, тим ближчі умови видачі кредиту до загальносвітових.

Нагадаємо, напередодні глава Китаю Ху Цзіньтао назвав міжнародну валютну систему, в якій головну роль відіграє американський долар, "пережитком минулого".

Читайте також:

Китай хоче замінити долар юанем

Глава Китаю порадив США відмовитися від "менталітету холодної війни"

Держборг США сягнув 14 трильйонів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: