Китай відмовився купувати дорогий російський газ

Росія не змогла переконати Китай купувати газ за європейськими цінами.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв і голова КНР Ху Цзіньтао в ході російсько-китайських переговорів так і не змогли укласти газовий договір.

Розбіжність у ціні на переговорах між Росією і Китаєм про постачання газу, що плануються на 2015 рік, сягала 100 доларів за тисячу кубометрів, пише Комерсант.

Росія розраховує на те, що постачання на китайському напрямі будуть приносити такі ж прибутки, як і європейські контракти "Газпрому". Між тим, для західного газопроводу Пекін пропонує брати за основу ціну, по якій Китай отримує газ з Центральної Азії (близько 250 доларів за тисячу кубометрів).

Про умови постачання газу в Китай Газпром домовлявся ще з середини 2000-х років, проте сторони так і не могли узгодити ціну на газ і інші деталі контрактів.

Нагадаємо, в жовтні 2009 року "Газпром" і китайська CNPC підписали угоду, що передбачає продаж Китаю до 70 мільярдів кубометрів газу на рік, що фактично перетворило би азіатську країну на найбільшого споживача російського газу.

У кінці вересня 2010 року "Газпром" домовився з Китаєм про постачання 30 мільярдів кубометрів газу на рік впродовж 30 років по "західному" маршруту, який повинен пройти до китайського кордону через Алтай.

Нагадаємо, що нещодавно "Газпром" підписав з трьома індійськими компаніями - GAIL, Gujarat State Petroleum і Petronet - меморандуми про довгострокові постачання зрідженого природного газу.

Читайте також:

Китайці не зацікавилися російським газом

Європа вимагає від "Газпрому" знизити ціну на газ

"Газпром" виходить на індійський ринок

Газпром "б'є рекорди" завдяки кризі на Близькому Сході та японській катастрофі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: