Китай зацікавився українським ураном

В Китаї виник дефіцит урану. Україна запросила ядерну корпорацію КНР на свої родовища.

Україна знайшла нового партнера на "атомному" ринку. В понеділок, 30 травня, "Енергоатом" підписав з Китайською національною ядерною корпорацією меморандум про співпрацю.

У Міненерго стверджують, що Китай може бути корисний Україні як інвестор у видобуток урану, а також як альтернативне місце зберігання ядерних відходів, пише Комерсант-Україна.

В прес-службі "Енергоатома" повідомили, що в Китаї вже виникає нестача урану, при цьому в країні будується додатково 26 АЕС, що ще більше збільшить дефіцит сировини.

Наразі КНР нарощує видобуток урону в Казахстані у рамках СП. В принципі, такий же формат співпраці можливий і в Україні, пояснило джерело в Міненерго.

Україна також може спробувати домовитись з Китаєм про зберігання на його території ядерних відходів. Це була би вигідна альтернатива Росії.

"РФ зараз бере з нас фактично європейські ціни за цю послугу - тобто десь 1,3 тис. євро за кілограм важких металів",- повідомило джерело. За його словами, ціни на зберігання ядерних відходів в Росії виросли з середини 1990-х років в 3,5 разу. Зараз Україна платить Росії близько 150 млн дол. за рік за цю послугу.

У разі поховання відходів в Китаї з урахуванням їх цін на цю послугу витрати можуть бути скорочені на чверть. Втім, переговори безпосередньо на цю тему поки не проводилися.

Читайте також:

Китай забезпечить себе ураном на три тисячі років

Україна і Росія узгодили договір про "ядерне" СП

Україна домовилася про довгострокові поставки ядерного палива з РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: