Китайська економіка випередить американську у 2016 році

Економіка Китаю у найближчому майбутньому може випередити економіку США.

Економіка Китаю вже у 2016 році може обійти ВВП США в реальному вираженні, повідомило видання MarketWatch з посиланням на останні дані Міжнародного валютного фонду (МВФ). Як пише MarketWatch, більшість учасників ринку не готові до зміни лідера так скоро.

Експерти припускають, що це відбудеться через десятиліття. Деякі аналітики прогнозують, що США поступиться місцем лідера не раніше середини 20-х років цього століття. До таких висновків можна прийти, грунтуючись лише на порівнянні рівня ВВП двох країн з використанням курсів національних валют.

Це є помилковим порівнянням у реальному вираженні. Курси валют стрімко змінюються. Крім того, китайська національна валюта не оцінена реально. Китай штучно недооцінює юань за рахунок масивних інтервенцій на ринку.

МВФ у своєму аналітичному огляді не враховує курси нацвалют, звертаючи увагу на "паритет купівельної спроможності" (purchasing power parities, PPP). Таким чином, фонд порівняв доходи і витрати населення в реальному вираженні в кожній країні. Згідно PPP, китайська економіка виросте в 2016 році до 19 трлн дол. із 11,2 трлн дол. цього року.

У той же час ВВП США до цього часу становитиме 18,8 млрд дол. у порівнянні з очікуваними 15,2 трлн дол. в 2011 році. Таким чином, частка ВВП США у світовій економіці до 2016 року опуститься до 17,7%, а Китаю становитиме 18%.

MarketWatch при цьому звертає увагу, що будь-який прогноз може виявитися помилковим. Реальний час, коли Китай займе лідируючі позиції, може наступити раніше, ніж очікує МВФ, а може і пізніше.

Читайте також:

Китай перевиконав план з наповнення золотовалютних резервів

Китай став світовим лідером зі споживання предметів розкоші

Китай скупив золота на три трильйони доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: