Китайська товарна біржа викупила акції українського держбанку

Пакет акцій УБРР придбали за 82,83 млн гривень.

Вчора, 8 червня, Фонд держмайна України та китайська біржа Bohai Commodity Exchange Co., Ltd (BOCE) уклали договір купівлі-продажу 99,9% акцій Українського банку реконструкції і розвитку.

Про це повідомляє фонд.

"Тепер, коли у нас є банк, ми будемо плідно працювати над тим, щоб допомагати Україні проводити ефективну приватизацію, і поширюватимемо інформацію про українські приватизаційні перспективи серед своїх клієнтів", – підкреслив голова Правління, гендиректор BOCE Ян Дун Шенг.

Своєю чергою, очільник ФДМУ Дмитро Парфененко вважає цей проект пілотним, після якого будуть реалізовані й інші у рамках подальшої співпраці.

"Вітаю прихід великої китайської компанії на український ринок. Мені приємно, що саме ваша компанія стала партнером Фонду. Ми з вами зробили хороший почин на майбутнє. Ваш досвід дуже цінний для нас", - сказав посадовець.

BOCE є найбільшою спотовою товарною біржею у Китаї з річним обігом в 1 трлн доларів США. Компанія заснована 2009 року за участю приватних китайських інвесторів, декількох держкомпаній, а також муніципалітету штату Тянцзинь, КНР.

Нагадаємо, 30 листопада 2016 року відбувся продаж 99,9% акцій державного "Українського банку реконструкції і розвитку". Заявку подав лише один покупець – китайська компанія Bohai Commodity Exchange Co., Ltd. (BOCE). Тож банк продали за стартовою ціною у 82 млн 827 тис. грн. 

Попередній аукціон із продажу УБРР проводили в квітні цього року, але тоді не знайшлося жодного покупця. Після того Нацбанк оголосив про плани ліквідувати цей банк, якщо його не вдасться приватизувати на повторному аукціоні.

Ключова вимога до нового інвестора – поповнення капіталу банку на 2,5 млн грн – до 120 млн грн, аби виконати вимоги НБУ.

Нагадаємо, УБРР був створений Кабміном 13 із половиною років тому – у травні 2003-го. Частка держави в ньому становить 99,9945%. У рейтингу за розміром активів банк "пасе задніх" й посідає останнє місце. Не має жодного відділення. Півтора року тому нараховував три десятки працівників. 

Залиште свій коментар