Китайські інвестори "Мотор Січі" найняли провідні юркомпанії світу для стягнення з України $3,5 млрд збитку

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Китайські інвестори "Мотор Січі" найняли провідні юркомпанії світу для стягнення з України $3,5 млрд збитку

УНІАН

Процес проти держави Україна за позовом китайських інвесторів "Мотор Січі" в міжнародному арбітражі будуть вести одні з найвідоміших в світі юридичних компаній, тісно пов'язаних з американською системою правосуддя.

Це випливає з офіційного повідомлення на сайті групи DCH.

Раніше, на початку серпня цього року в DCH заявили про початок партнерства з китайською стороною щодо розвитку українського авіабудування, і зокрема, двигунобудівельного підприємства ПАТ "Мотор Січ".

Як сказано на сайті DCH: "Три провідні міжнародні юридичні компанії WilmerHale, DLA Piper та Bird&Bird супроводжуватимуть інвестиційний спір китайських інвесторів ПАТ "Мотор Січ" (партнерів групи DCH з розвитку українського авіабудування) з метою стягнення з держави Україна збитків у розмірі $3,5 млрд. Радником з питань українського права в міжнародному арбітражі буде виступати компанія Arzinger", — сказано в повідомленні DCH.

Як показало вивчення сайтів перерахованих юридичних компаній, всі вони є лідерами в галузі міжнародного арбітражу. А в числі їхніх партнерів, зокрема, такі знакові юристи як ексдиректор ФБР Роберт Мюллер і Дуглас Емхофф — чоловік іншої зоряної американської юристки, експрокурорки Каліфорнії Камали Харріс, яка займе пост віцепрезидента США за президентства Джо Байдена.

На окрему увагу заслуговує Гері Борн — голова Групи міжнародної арбітражної практики WilmerHale. Він широко відомий як видатний світовий авторитет в області міжнародного комерційного арбітражу і міжнародних судових розглядів, на його розробках базується більшість двосторонніх і багатосторонніх міждержавних угод про захист інвестицій та інвесторів.

Як відомо, 4 вересня 2020 року китайська інвестори ПАТ "Мотор Січ" направили Міністерству юстиції України Notice of Investment Dispute — повідомлення про інвестиційний спір. У цьому документі вони вказують, що розцінюють дії української влади щодо активу інвесторів з КНР як спробу експропріації їхніх інвестицій. Це суперечить чинній між Україною і КНР Угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій від 1992 року.

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація