Китайську гречку почнуть продавати на День Перемоги

Кілограм китайської гречки оцінили у 18 гривень. Продаватися вона буде довго, але поступово розійдеться.

Перші партії китайської гречки мають надійти на прилавки магазинів до Дня Перемоги, повідомили у прес-службі компанії "Хліб Інвестбуд", яка займається закупівлею крупи в КНР.

Як відомо, всього Україна закупить у Китаї 20 тисяч тонн гречки. На думку джерела в Мінагрополітики, коштуватиме китайська крупа приблизно стільки ж, скільки й українська (18 грн за кілограм у роздріб). Тому є побоювання, що її не розкуплять, повідомляє Сегодня.

Нагадаємо, як запасний варіант, якщо крупа залежиться на прилавках, прем'єр-міністр Микола Азаров уже запропонував закласти китайську гречку в Держрезерв.

При цьому прес-секретар прем'єра Віталій Лук'яненко спростував інформацію ЗМІ про те, що глава Держрезерву Олексій Лелюк заявив, що його відомство відмовляється закуповувати китайську крупу як таку, що не відповідає нашим стандартам. За словами Лук'яненка, Держрезерву ніхто поки не доручав вести закупівлі, тому говорити нема про що, але якщо знадобиться, гречку туди закладуть, тому що товар якісний. Але спочатку гречка з КНР піде на прилавки.

На думку директора інформаційної компанії «ПроАгро» Миколи Верницького, продаватися вона буде довго, але поступово розійдеться. За підрахунками Верницького, наступного року дефіциту гречки не буде, бо агрогосподарства планують засіяти гречкою на 20% більше площ, ніж у 2010-му. Це близько 40 тисяч гектарів, що дасть додатково приблизно 40 тисяч тонн або удвічі більше, ніж планують закупити в Китаї.

Нагадаємо, що Державний комітет України з державного матеріального резерву не має наміру закуповувати китайську гречку, запевнив голова комітету Олексій Лелюк.

Від імпортної крупи також відмовилась Вінницька область.

Читайте також:

Держрезерв відмовився купувати неякісну китайську гречку

За рік овочі та фрукти подорожчали на 72%

Якщо українці не захочуть їсти китайську гречку, Азаров збереже її до гірших часів

Кабмін пообіцяв "засипати" українців гречкою та вівсянкою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: