Киян, які здають квартири неофіційно, штрафуватимуть

Віднині держава отримала можливість контролювати ринок оренди нерухомості, який, за експертними оцінками, на 60-80% знаходиться в тіні.

В Україні набули чинності зміни до Закону "Про держреєстрацію майнових прав на нерухоме майно". Згідно із законом, усі, хто здає житло в оренду (а це приблизно 30 тисяч квартир з 700 тисяч, які є в Києві), зобов'язані реєструвати договори оренди в БТІ.

Завдяки цьому держава отримує можливість контролювати ринок оренди нерухомості, який, за експертними оцінками, на 60-80% знаходиться в тіні, і стягувати 15% податку з угоди. За словами ріелторів, ціна на оренду квартир може зрости на 10-15%.

Проте, на сьогодні жоден договір ще не був зареєстрований.

"Поки нікого не було, багато хто цікавиться, але дізнаються про деталі і йдуть", - розповів співробітник БТІ. За його словами, для того, щоб зареєструвати договір, треба мати на руках завірений у нотаріуса договір оренди і оригінали паспортів - вашого і орендарів. У БТІ підкреслили, що доки реєструватися можна добровільно, за нескладені договори штрафуватимуть. Офіційно в БТІ коментарів не дають.

Як пояснив нардеп-регіонал Сергій Ківалов, зараз дуже складно зробити так, щоб цей закон діяв.

"Спочатку треба було допрацювати Адміністративний, Цивільно-процесуальний і Кримінальний кодекси, щоб застосовувати санкції за невиконання закону. Думаю, що в самий найближчий час ці зміни будуть внесені", - сказав Ківалов.

Читайте також:

БТІ почала реєструвати угоди з оренди нерухомості

У Києві знесуть півтори тисячі кіосків

Квартири в Києві подорожчали майже на 8%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: