Киянам прийшли нові платіжки з обіцяними знижками

У нових платіжках нарахована знижка усім, хто заплатив за тарифи до 20 числа. Заощадити за допомогою знижки на комунальних послугах можна від 20 до 40 гривень на місяць.

Перші квитанції з підвищеними цінами на комунальні послуги уже почали розносити по квартирах киян.

Нагадаємо, тарифи на гарячу воду, опалення та квартплату зросли в середньому на 35%, а з 1 березня на 10% ще подорожчає холодна вода.

Нововведення нових платіжок - знижки. Вони, нагадаємо, належать усім тим, хто в минулому місяці оплатив комунальні послуги до 20 числа. А таких, запевняють у мерії, 70% киян. Щоправда, спеціальної графи "знижка" немає, пише "Сегодня".

"У квитанції тарифи будуть вже вказані зі знижкою (10% на квартплату і по 6% на гарячу воду та опалення). Відповідно до "знижених" тарифів і буде розрахована плата", - пояснив начальник ГІОЦ Станіслав Каплуненко. Наприклад, замість 3,10 грн./кв. м за опалення в графі може бути 2,91, замість 16,78 грн./куб. м гарячої води - 15,93, а замість середніх по місту 3 грн./кв. м квартплати можна заплатити по 2,70.

Заощадити за допомогою знижки на "комуналці" можна від 20 до 40 гривень на місяць. З урахуванням знижок за звичайну однокімнатну квартиру в хрущовці без лічильників на воду (22 кв. м, проживають 2 особи) можна заплатити 263 грн. замість 281, за "двійку" (45 кв. м, проживають троє) - 442 грн. замість 472, а за "трійку" (60 кв. м, проживає троє) - 523, а не 560 гривень.

Крім того, в мерії пропонують киянам встановити лічильники холодної та гарячої води (350 грн.) В кредит (під 1-2% і виплатити протягом року) і загальнобудинковий лічильник тепла (4 тис. грн.), заплативши за нього з мерією навпіл.

Багато киян з підвищенням тарифів поквапилися оформляти субсидії. "На сьогодні їх оформили вже 40 тисяч сімей. Всього їх може бути близько 70 тисяч", - прогнозують в КМДА.

Нагадаємо, для отримання субсидії потрібно надати в ЖЕК заяву на отримання субсидії, декларацію про доходи та матеріальне становище всіх прописаних мешканців і довідку про доходи кожного мешканця (для працюючих).

Читайте також:

Киянам повторно підвищать комунальні тарифи

Азаров: влада захищатиме громадян перед високими тарифами

Підвищення тарифів ЖКГ обійдеться кожній українській родині у 1700 грн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: