Киянам заборгували 140 мільйонів гривень зарплати

Основними причинами заборгованості із зарплати є безвідповідальність, а нерідко – й злочинна діяльність керівників підприємств.

Сума невиплаченої зарплати на початок 2010 року на підприємствах, установах та організаціях міста Києва становить 140 мільйонів гривень.

Водночас за документами прокурорського реагування громадянам впродовж минулого року виплачено понад 143 мільйони гривень заробітної плати, повідомляє прес-служба прокуратури.

Крім того, прокуратурою столиці заявлено позови щодо стягнення заборгованостей з виплати заробітної плати на суму 14 мільйонів гривень. Судами з суб’єктів господарювання уже стягнуто з підприємств-боржників на користь громадян понад 13 мільйонів гривень, з яких реально виплачено працівникам 11 мільйонів.

Як засвідчили результати прокурорських перевірок, основними причинами заборгованості із зарплати є безвідповідальність, а нерідко – й злочинна діяльність керівників підприємств та організацій столиці, несвоєчасне й неадекватне реагування на порушення закону з боку Територіальної державної інспекції праці, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.

Органи прокуратури столиці впродовж минулого року стосовно порушників трудового законодавства порушили 73 кримінальні справи, з них до суду скеровано 68. Судами прийнято рішення у 64 кримінальних справах, 17 з них – з постановленням обвинувальних вироків. У ході розслідування кримінальних справ громадянам відшкодовано майже 16 мільйонів гривень.

За порушення трудових прав громадян у минулому році до відповідальності притягнено 159 посадовців, а серед них і 11 посадових осіб контролюючих органів.

Крім того, упродовж січня 2010 року органами прокуратури столиці за фактами безпідставної невиплати заробітної плати порушено 6 кримінальних справ, за документами прокурорського реагування громадянам виплачено понад 2,3 мільйона гривень зарплати, до відповідальності притягнуто 10 посадовців.

Нагадаємо, в Україні заборгованість з виплати заробітної плати з початку 2009 року збільшилася на 23,9%, і на 1 січня становила 1 млрд 473 млн 329 тис. грн.

За даними Держкомстату, найвищий рівень заборгованості (більше 100 млн грн) на початок січня зафіксовано в трьох областях України і в Києві.

Читайте також:

Заборгованість по заробітній платі зросла до 1,5 млрд гривень

Середня зарплата в Україні зросла майже на 300 гривень

В Україні почали затримувати зарплати бюджетникам

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: