Кияни міняють елітні котеджі на хрущовки, бо не можуть утримувати будинки

Кияни міняють елітні котеджі на хрущовки, бо не можуть утримувати будинки

Кияни ладні поміняти котедж на хрущовку через злет цін / Фото: Дело

Будинки під Києвом знову дешевшають. За останній рік ціна на квадратний метр впала на 13%, до $ 890 за кв. м.

Через те, що господарі не можуть доглядати за дорогою нерухомістю і шукають більш дешеве житло, будинки під Києвом подешевшали, але покупців небагато.

Три будинки в Бориспільському районі родина Ольги та Миколи Котенко побудувала три роки тому, пише "Сегодня".

"В один будинок перевезли батьків, другий будували для себе, третій для дітей. Поки обробляли батьківський дім, зрозуміли, що ще два будинки по сусідству не потягнути - і меблі, і матеріали подорожчали, ще потрібно платити за комунальні послуги, які тягнуть до 8000 грн. Крім того, постійно щось ламається - то насоси, то електрика пропадає, хоча ми поставили свою підстанцію. Півроку тому виставили один будинок на продаж, але бажаючих немає, хоча ми готові торгуватися", - скаржаться кияни.

В елітній Конча-Заспі зараз будівництва теж завмерли. Цілі котеджні містечка стоять недобудовами, по дорозі на дамбі будівельна техніка проїжджає рідко.

"Тут будівельники тепер заробляють лише на внутрішніх ремонтах. Готівки мало, тому доводять до розуму тільки те, що куплено раніше", - розповіла ріелтор Анна.

У першу чергу хочуть позбутися від будинків за $ 150-200 тисяч на невеликих селищах поблизу Києва.

"Раніше клієнти просили продати їх квартиру і підібрати будинок, а зараз навпаки: хочуть позбутися від будинку, готові поступатися, і за ці гроші купують квартири. Тому що доглядати і обслуговувати будинок дорого, грошей немає. Ринок нерухомості переповнений котеджними містечками, таунхаусами, а попит падає", - говорить ріелтор Анастасія Наконечна.

Є й такі, хто вклав у майбутній будинок останні кошти, продав квартиру в надії, що ось-ось переїде на фазенду. А тепер добудувати не може і готовий продати недобуд за будь-які гроші, аби вистачило на квартиру, навіть якщо це хрущовка в хорошому стані.

Експерти вважають, що падіння цін на будинки продовжиться ще не менше двох років.

"Ціни будуть падати плавно, по 10-15% на рік, якщо не оживе іпотека. Пропозиції про продажі збільшуються ще й тому, що ті, хто будував свої будинки п'ять років тому і більше, тепер зрозуміли, що такі величезні площі по 350-400 кв. м їм не потрібні. Часом господарі навіть не піднімалися на третій поверх свого будинку! Половина зрозуміла, що камін, баня, лазня - це надмірності, якими вони користуються раз на рік. Як і величезний гараж, куди машину практично не заганяють, а зберігають всякий непотріб. А все це потрібно обслуговувати", - говорить експерт із нерухомості Ярослав Цуканов. Такі господарі намагаються позбавитися від своїх величезних будинків і переїжджають в скромні квартири.

Повʼязані теми:

Наступна публікація