Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кияни отримують нові платіжки: з дешевшим газом та новими нарахуваннями

У деяких випадках загальна сума виходить навіть більшою, ніж була доти.

Платіжки по-новому. Жителям багатоповерхових будинків надійдуть платіжки за комунальні послуги і вони відрізнятимуться від торішніх. З них братимуть кошти за обслуговування загальнобудинкового лічильника води. Якщо його нема – то нарахують гроші на його встановлення. Окрім цього щомісяця коливатиметься вартість опалення, йдеться у ТСН.16:45.

Пані Ганна квапиться -  у руках стос нових платіжок, які треба розкидати по скриньках. У новому році квитанції дещо оновлені - там з’явилися додаткові рядочки і додаткові суми. Під опалення виділено  чималий блок  - у ньому розписано, що відбулося перерахування і яку суму вдалося зекономити.

Нині розрахунок за тепло буде по-новому. Кінцева ціна залежить  від вартості газу.  У тарифі ціну куба закладено близько 6 тисяч гривень. Якщо на ринку газ виявиться дешевше цієї ціни, то вартість опалення перерахують. І так щомісяця.

"Було обраховано обсяги, було використано формули, що дає КМУ, і таким чином нарахування за грудень буде зменшено на 22-23%. На 320 млн грн кияни сплатять менше за грудень. Якщо говорити про середню платіжку – це 300-400 грн", - каже заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

Відео Жителям багатоповерхівок надійдуть платіжки за комунальні послуги з додатковою платою

Тим, хто живе у багатоповерхових будинках, надійдуть платіжки за комунальні послуги, і вони відрізнятимуться від торішніх. З них братимуть кошти за обслуговування загальнобудинкового лічильника води. Якщо його нема, то нарахують гроші на його встановлення. Окрім цього, щомісяця коливатиметься вартість опалення. За що і як нарахують комірне - дивіться у сюжеті.  

Жителям багатоповерхівок надійдуть платіжки за комунальні послуги з додатковою платою

Деякі люди, які отримали платіжки, кажуть – загальна сума у платіжці виявилась навіть більшою, ніж була. Вони ще не знають, бо в платіжці додалися інші витрати. Щоквартально стягуватиметься плата за  обслуговування вузлів комерційного обліку. Це лічильники, які стоять у підвалах і рахують спожите усім будинком. 

Цей лічильник рахує куби холодної води. У "Київводоканалі" вже підрахували, скільки киянам обійдеться їх обслуговування. Сума залежить від кількості квартир в будинку. Є будинки, де платитимуть гривню з копійками, а є ті, яким обслуговування в квартал обійдеться у 140 гривень.

За ці гроші, комунальники обіцяють раз на місяць приходити дивитися на вузол і двічі на рік робити технічне обслуговування. У "Київводоканалі" запевняють, що лічильники води були поставлені у 97% будинків. Щоправда, скільки з них у робочому стані, статистики нема, бо два роки їх не обслуговували. Нині візьмуться за роботу і розумітимуть, де треба ставити, а де треба замінити, за це теж заплатять споживачі.

Кореспондентка ТСН Інна Боднар

Залиште свій коментар

Вибір редакції