Київ чекає від Москви "справедливу" ціну на газ

Посол уточнив, що в 2009 році, коли діяла попередня угода, ціни і на нафту, і на газ були іншими. Сьогодні, за його словами, ринкова вартість газу нижча, і Україна також хотіла б платити меньше.

Україна підтверджує бажання переглянути формулу розрахунку ціни на російський газ, заявив у вівторок на прес-конференції в Москві посол України в РФ Володимир Єльченко.

"Ми дійсно вважаємо цю ціну несправедливою, а сьогодні вона вже і неринкова", - заявив Єльченко.

"Сподіваємося, що через деякий час ми почуємо хороші новини для себе", - відмітив він.

Посол уточнив, що в 2009 році, коли діяла попередня угода, ціни і на нафту, і на газ були іншими. Сьогодні, за його словами, ринкова вартість газу нижча, і українська сторона також хотіла б платити меньше.

Крім того, в Києві сподіваються, що до кінця року Україна і Росія підпишуть декларацію про стратегічне партнерство.

"Наше бажання - щоб це відбулося до кінця цього року", - повідомив Єльченко.

Він уточнив, що декларація не замінюватиме собою великий російсько-український договір, і покликана заповнити існуючі прогалини.

За словами посла, він передав проект декларації російській стороні, і тепер має відбутися обговорення на рівні МЗСів і експертів.

Також посол повідомив, що українське керівництво розраховує до кінця цього року провести дві зустрічі з главою російської держави.

Зокрема, на 17 вересня запланована зустріч президентів на кордоні Брянської і Чернігівської областей, яка потім переміститься в Завидово, повідомив він.

Нагадаємо, раніше міністр палива та енергетики Юрій Бойко заявив, що ціна на газ для населення в Україні зрівнялася з аналогічною російською і підвищуватися більше не буде.

Нещодавно глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу" дозволить Україні отримувати газ за російськими цінами.

Читайте також:

Посол в РФ: товарообіг між Україною і Росією виріс в два рази

Російський посол допускає газові переговори вже у вересні

 Путін відвідає Україну напередодні місцевих виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: