Київ готовий об'єднати "Нафтогаз" із "Газпромом", але без газової труби

Мінпаливенерго вважає проекти створення спільного підприємства на базі "Нафтогазу" і російського "Газпрому" вигідними, якщо тільки газотранспортна система залишиться у веденні України.

Міністерство палива й енергетики припускає створення спільного підприємства на базі НАК "Нафтогаз" і російського "Газпрому" без передачі газотранспортної системи України в управління цього СП.

"Чи буде передача газотранспортної системи - це дуже дискусійне питання з української сторони. Я думаю, що СП буде починати свою роботу з невеликих проектів в Україні... Іде тільки напрацювання цих питань. Але відповідаючи на запитання, чи можливо створення СП без передачі газотранспортної системи, - абсолютно можливо", - сказав директор департаменту газової, нафтової й нафтопереробної промисловості Мінпаливенерго Костянтин Бородін.

Він нагадав, що тепер опрацьовується питання про створення СП, зокрема для розробки нафтогазоносної площі Палласа (Прикерченська ділянка шельфу Чорного моря), що розташована як на території Росії, так і на території України.

"Є проекти, які вже сьогодні є взаємовигідними, вигода яких абсолютно очевидна. У першу чергу - це розробка площі Палласа. Це родовище розташоване одночасно на території обох країн і, відповідно до міжнародних конвенцій, жодна сторона не може розробляти це родовище самостійно", - зазначив Бородін.

На його думку, після створення СП також зможе займатися переробкою, транспортуванням, розподілом, а також реекспортом газу.

При цьому, як підкреслив чиновник, пріоритетом української сторони є забезпечення блакитним паливом внутрішніх потреб країни. " Але якщо (для збалансування) буде необхідний експорт, то, можливо, це буде, але тільки як допоміжний фактор", - додав він.

Раніше міністр палива й енергетики Юрій Бойко повідомив, що Росія запропонувала Україні створити на паритетних засадах спільне підприємство, що буде займатися видобутком газу на території Росії й транзитом російського газу в країни Європи через територію України.

Бойко уточнив, що, відповідно до пропозиції російської сторони, українським внеском при створенні СП може стати газотранспортна система України.

Читайте також:

"Газпром" наполягає на повному злитті з "Нафтогазом"

Україна запропонувала створити консорціум із розробки шельфу Чорного моря

У Росії чекають на "переконливий сценарій" об'єднання "Нафтогазу" і "Газпрому"

Фірташ: росіяни з імперськими замашками хочуть поглинути "Нафтогаз"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: