Київ хоче від Москви "активи, які дозволять мати нафту і газ"

Прем'єр Микола Азаров повідомив, що переговори з Росією про створення газового СП ведуть мало не щотижня, але поки запропоновані активи Україну не влаштовують.

Київ влаштує, якщо з боку Росії у спільне підприємство "Газпрому" і "Нафтогазу" увійдуть активи, які б дозволили Україні мати газ і нафту.

"Виникає питання, які активи увійдуть з боку Росії в це СП. Якщо це активи, які дозволять мати нам газ і нафту, ми "за". Але якщо це родовища, в які доведеться вкладати величезні ресурси, не зрозуміло, як транспортувати ці ресурси, не зрозуміло, коли ці витрати окупляться, то ми проти", - сказав прем'єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі з німецькими бізнесменами.

При цьому він наголосив, що активи, запропоновані на сьогодні Росією, Україну не влаштовують. За словами Азарова, переговори зі створення СП ведуться буквально щотижня, але особливого прогресу в них немає.

"Ми ведемо переговори. Сказати, що ми досягли якогось великого прогресу, я не можу на сьогодні. Сказати, що вони стоять, я також не можу", - зазначив прем'єр.

Азаров наголосив, що він оптимістично дивиться на розвиток подій, оскільки між Україною і Росією має бути стратегічне партнерство, а не прагнення одержати миттєві вигоди.

"Ми багато в чому взаємно доповнюємо один одного. І ми націлені на досягнення, перш за все, взаємовигідної рівноправної угоди на багато років вперед. Я думаю, що кон'юнктура, яка була з 2005 по 2009 роки включно, відійде в минуле, і ми збудуємо нормальні довготривалі відносини", - сказав він.

Нагадаємо, розмови про газове СП почалися після заяви глави російського уряду Володимира Путіна навесні 2010 року - він запропонував Україні об'єднати "Газпром" і "Нафтогаз".

Однак Київ, чий газовий холдинг на порядок менший від "Газпрому", був згоден лише на створення СП на паритетній основі. У Москві, зі свого боку, розраховували отримувати доступ до газотранспортної системи України, а в обмін на це допустити Київ до газових ресурсів РФ.

1 грудня "Газпром" і "Нафтогаз" домовилися про створення двох спільних підприємств - з видобутку вугільного метану і освоєння структури Паласа на шельфі Чорного моря.

Читайте також:

"Газпром" отримав доступ до української труби

Росія залишила Європу та Україну без азербайджанського газу

Газове питання у пріоритетах Міненерго відійшло на другий план

Збільшення видобутку газу в Україні не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: