Київ і Севастополь стали лідерами України за рівнем інфляції

З початку року продукти найбільше подорожчали у Севастополі, тарифи ЖКГ - у Києві та області.

По регіонах України з початку року лідером за рівнем інфляції стали Севастополь, де споживчі ціни зросли на 9% (в цілому по Україні - на 5,9%) і Київ - на 7,1%.

Найвище зростання споживчих цін у червні 2011 року було зафіксоване в Житомирській і Закарпатській обл. - 0,9% (при загальноукраїнському показнику в 0,4%).

По складових інфляції ціни на продукти харчування у червні в порівнянні з травнем найбільше зросли в Рівненській області і в Києві - на 1,5% (загальноукраїнський показник - 0,3%), з початку року найбільший ріст в цьому сегменті цін відмічений в Севастополі - 12,2% (6,1%).

Тарифи на послуги ЖКГ, електроенергію, воду і газ найбільше в червні виросли в Київській області - на 2,5% (в цілому по Україні - на 0,4%), з початку року найбільше тарифи зросли в Києві - на 25,7% (9,8%).

Лідерами по росту вартості транспортних послуг у червні були Вінницька і Волинська області - 3,3%, в порівнянні з початком року найбільше зростання цін зафіксоване в Полтавській області - 23,2% (в середньому по Україні ці показники складали 1,5% і 17,5% відповідно).

Нагадаємо, що інфляція в Україні в червні 2011 року сповільнилася до 0,4% в порівнянні з 0,8% в травні, 1,3% -в квітні і 1,4% у березні.

Як повідомлялося, керівник Комітету економістів України Андрій Новак запевняє, що дані по інфляції в Україні рахують за застарілою системою, тому реальний її показник насправді становить 45-50%.

"Ми маємо інфляцію за показниками року - 9,1%. У нас її рахують ще за радянськими методами. А система вже давно змінилася. Продукти харчування, ліки, транспортні, енергопослуги, комунальні послуги. Якщо аналізувати зростання цін за цими п'ятьма категоріями, то реальний показник інфляції - 45-50%. Це реальний показник того, з чим ми живемо", - зазначив експерт.

Читайте також:

Споживчий кошик українця виявився гіршим, ніж пайок військовополоненого у 1941 році

Реальна інфляція в Україні складає 45-50%

Інфляція за півроку склала 5,9%

Овочі в Україні подорожчали на 36%

Україна посіла четверте місце в СНД за ростом цін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: