Київ може залишитись без води

В "Київводоканалі" заявили, що не зможуть гарантувати стабільну роботу системи централізованого водопостачання і водовідведення в місті.

"Київводоканал" заявив, що не зможе забезпечувати централізоване водопостачання в столиці в повному обсязі через блокування його рахунків компанією "Київенерго".

Як пише "Коммерсант-Украина" в статті "Киевводоканал" мучает жажда денег", в "Київводоканалі" заявили, що "не зможуть гарантувати стабільну роботу системи централізованого водопостачання і водовідведення в місті, закуповувати реагенти для водоочистки і проводити ремонтні роботи".

Це пов'язано з тим, що 17 вересня виконавча служба Господарського суду Києва заблокувала рахунки компанії через заборгованість перед АЕК "Київенерго" за спожиту електроенергію. На 9 вересня борг складав 554 млн грн. Ще близько 55 млн грн "Київводоканал" повинен заплатити за електроенергію, використану для подачі води в багатоповерхові будинки.

У "Київенерго" розповіли, що це не перша господарська суперечка з водопостачальною компанією. "Ми були вимушені звернутися до суду для стягнення заборгованості з водоканалу за електроенергію, і судові розгляди тривають вже довго. Але це не означає, що ми не постачатимемо водоканалу електроенергію. На рахунки, заблоковані судовим виконавцем, повинна надходити оплата послуг водопостачання споживачами. Кошти перераховуватимуться нам за рахунок погашення боргу. Відкриття водоканалом нового рахунку буде протизаконним і може стати основою для порушення кримінальної справи", - повідомила начальник відділу зовнішніх комунікацій "Київенерго" Наталія Плеханова.

Вона уточнила, що цього разу "Київенерго" подало судовий позов всього на 10 млн грн. "Ми намагаємося відшкодувати хоч би частину заборгованості і надалі продовжуватимемо вимагати розрахунку від водоканалу в судовому порядку", - сказала Плеханова. Вона також зазначила, що "Київенерго" не розглядатиме можливість мирного врегулювання суперечки.

"Київводоканал" неодноразово пропонував нам укласти угоду з відстроченням по виконанню їхніх зобов'язань. Якщо ми на це йшли, то часто водоканал не виконував запропоновані ним самим умови. Більше таких домовленостей не буде", - заявила Плеханова.

У Київській міській держадміністрації підтвердили неможливість відключення столиці від водопостачання. "Перший заступник голови КМДА Олександр Попов заборонив відключати місто від водопостачання. Відрізати водоканал від постачань електроенергії теж не будуть", - повідомив заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.

Він підкреслив, що адміністрація веде переговори про вирішення цієї суперечки: "Гадаю, конфлікт буде вичерпано за два тижні. У свою чергу, ми перевірятимемо ЖЕКи на предмет боргів перед водоканалом, а також компенсуємо компанії різницю в тарифах". Заборгованість КМДА перед "Київводоканалом" по погашенню тарифної різниці складає 300 млн грн.

Нагадаємо, на початку вересня АК "Київенерго" заявило про припинення з 6 вересня подачі холодної води на верхні поверхи будинків "через відмову ВАТ АК "Київводоканал" співпрацювати".

Читайте також:

Київ не зможуть забезпечити якісною питною водою

У Києві припинена подача холодної води на верхні поверхи будинків

Ахметов поглинає "Київенерго"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: